אימוץ חתולים – האם הם חיות בית?

shelter-cat-2754333_640

חתולים הם הדבר הכי מתוק שניתן למצוא בסמוך למקומות מגורי אדם. חתולים מוסיפים נראות מעניינת לבית ובנוסף, הם שומרי הראש שלכם בכל מה שקשור לעכברים וחרקים המתגנבים אליכם לבית. מעבר לכך, הניקיון שבחתולים, מוסיף להם נקודות זכות אצל בני האדם.

אימוץ חתולים – האם הם חיות בית? 

אימוץ חתולים במכרז מתחלק לשני סוגים: ישנם חתולים הגדלים בבית וכמובן את הלו הגדלים ברחוב ובתוך הפחים. כאשר לוקחים חתול מרגע שהוא נולד, ומגדלים אותו בבית, הפלוס הגדול בכך הוא שחתול זה לא יהיה יותר בחברת פחים מסריחים וקרוב לזבל הנשפך ברחוב.

חתול נקרא כך גם כי הוא מחתל את עצמו. (חתול מלשון חיתול). אחד הדברים שבאמת יפה לראות בחתולים זה אופן ההחתלה העצמית שלהם, דבר שגורם לרבים בעולם, להכניס אל תוך ביתם חתול ולהנות גם מפן יפיפה זה.

הידעת? אימוץ חתולים טוב ללב 

בעלות על חתול או אימוץ חתול אל ביתכם, עשוי להפחית את רמת הסיכון שלכם, לחלות במחלות לב וכלי דם, כך על פי מחקר שנערך באוניברסיטת מינסוטה. מחקר שנערך בשנת 2008 מצא כי חתולים מפחיתים מתח וחרדה מבעליהם, וכן מורידים את הסיכוי שלכם להתקף לב עד 40%. 

זו סיבה מספיק טובה כדי לגרום לכם לא לחכות יותר מידי ולפנות לארגון צער בעלי חיים באזור מגוריכם ולהביא הביתה אחד מהחתולים המתוקים השוהים שם ולהנות בית השאר, מתוצאות המחקר הנכתב לעיל.

חתולים נקיים יותר מכלבים 

בעוד שחתולים מתלכלכים מידי פעם, הם נוטים להיות נקיים למדי מיד לאחר מכן. הרגלי הטיפוח והניקוי העצמי שלהם, מוכרת לכל אחד ואחד מאיתנו. בנוסף, יש סיכוי נמוך בהרבה, מכך שתראו את החתול שלכם נכנס עם עקבות בוץ אל ביתכם, בשונה מכלב, היותר גס מטבעו.

חתולים עוזרים בהרתעת מזיקים 

חתולים טורפים באופן אינסטינקטיבי חולדות, עכברים, חרקים וכו'. בעיקרון, אם האובייקט קטן והוא בנוסף גם זז, החתולים ידעו לטפל בו. חתולים הם זריזים מאוד ומסוגלים להרתיע נחש בממדים גדולים. אם תשימו חתול בגינה שלכם, זה וודאי יעזור לכם לישון בשקט יותר.

רוצים לאמץ חתול? לייעוץ ומידע נוסף מרפאה וטרינרית פלורנטין.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

תוכנית אימונים למתחילים

תוכנית אימונים למתחילים

אם כבר זמן מה אתה מרגיש שאתה חייב להתחיל לשמור על תזונה בריאה יותר וכושר גופני, חשוב מאוד שלא תדחה את זה ותעשה את זה כמה שיותר מהר. לא מעט אנשים מרגישים פחות בריאים ונינוחים בשל העובדה שהם לא מקפידים

קרא עוד »
טיפול רגשי CBT?

מה צריך לדעת על טיפול רגשי CBT?

בעידן הנוכחי יש אינספור שיטות ודרכים שמתפתחים עדיין. אלו מציעים פתרונות למצבים שונים וחותרים להוביל כל אחד מאתנו אל האושר ואל ההצלחה שלו. אחת השיטות הפופולאריות ששמן נישא ברבים הינו טיפול רגשי CBT עם מעיין ביטון. וכדאי להבין מהי השיטה

קרא עוד »
מגזין שייברס

הסרת שיער: מידע בסיסי למתחילים

לא מעט גברים פונים בשנים האחרונות לחברות ואנשי מקצוע, לצורך הסרת שיער מגופם או גילוח שיער הפנים בצורה מסודרת ומקצועית. מאחר ומדובר בעניין רציני שיכול להשפיע על עור הגוף וכן על היבטים בריאותיים שונים, צריך להכיר את הנושא ולדעת למי

קרא עוד »