5 דרכים להתמודד עם עצירות

עצירות בהגדרה הפשוטה שלה הינה קושי בפעולת המעיים כמו גם אי סדירות שלה. לעיתים מתאפיינת העצירות בצורה כזו שההתפנות בעצמה מתרחשת תוך מאמץ ניכר והיא אורכת זמן רב, ולעיתים האפיון הוא כאשר פעולת מעיים מתרחשת במרווחים גדולים של זמן, ובחוסר סדירות.

עצירות עשויה להיות אקוטית, כזו שמבקרת וחולפת כלעומת שבאה, כאשר היא נובעת משינוי שהגוף עובר, כמו למשל שינוי בהרגלי התזונה, טיול או טיסה, זעזוע נפשי ועוד כיוצא באלו.

היא יכולה גם להיות תופעה כרונית, כאשר היא גורמת ללוקים בה שנים ארוכות של סבל מתמשך. 

איך מתמודדים עם עצירות?

קיימות גישות רבות לטיפול בעצירות, ישנן כאלו שעוזרות במעט, ויש כאלו שפותרות את הבעיה מהשורש:

תזונה נכונה ומאוזנת

כל אחד מבין כי שינוי תזונתי לכיוון החיובי והמאוזן עשוי לתרום לשיפור במערכת העיכול, לכן ממליצים לסובלים מעצירות להקפיד על אכילה של סיבים תזונתיים, פירות, ירקות ושתיה. מומלץ לפנות לייעוץ תזונתי אצל דיאטן או דיאטנית מוסמכים.

פעילות גופנית 

גם פעילות גופנית מותאמת יכולה לסייע ולשפר את מצבה של מערכת העיכול לאלו הסובלים מעצירות, זאת מפני שכאשר הגוף נע ומתנועע הוא נדרש לאנרגיה רבה כך שהקיבה מאיצה את פעולתה ופעולת העיכול מתרחשת מהר יותר וטוב יותר.

מים על הבוקר

מיד לאחר שאתם קמים בבוקר – כדאי לשתות כוס מים פושרים. לאחר כ-15 דקות ניתן לאכול את ארוחת הבוקר. המים הפושרים מסייעים למיצי המרה לצאת, והם יזרזו את הקיבה ויסייעו לעשות את פעולתה.

תנו לאוכל בשיניים

אם תקפידו ללעוס את המזון היטב, אתם תתרמו לפעולת העיכול של האוכל, מפני שכשאתם לועסים, אתם גורמים לכך שהרפלקסים של הקיבה והמעי יתחילו לפעול, וכך גם האותות העצביים שנשלחים אל שרירי הקיבה. אלו יעלו את האקטיביות שלה, ובעצם ימנעו את העצירות.

הומאופתיה קלאסית

טיפול באמצעות תרופות הומאופתיות יכולות להביא אתכם להסדרה מושלמת של מערכת העיכול תוך זמן קצר, אז גם אם אתם סובלים מעצירות ממושכת, וגם אם אלו רק התקפים שצצים מידי פעם- הומאופתיה עשויה להיות פתרון מושלם.
הקליקו כאן כדי לקרוא עוד בנושא!