דברים שכדאי לחשוב עליהם אחרי ניתוח בגיל מבוגר

ניתוח בכל גיל עלול להוות אירוע טראומטי לגוף המטופל. הגוף זקוק למנוחה, על מנת להחלים מהניתוח, דבר שגורם לרוב המטופלים לחוות חולשה כללית וקושי בביצוע של פעולות בסיסיות. אך כאשר מדובר על אנשים מבוגרים יותר, הדבר הרבה יותר משמעותי. קשישים שעוברים ניתוח זקוקים לא פעם להשגחה צמודה של איש מקצוע כמו האחות ללילה וליום, על מנת לוודא כי אין סיבוכים מיוחדים וכי מישהו תמיד יהיה ליד הקשיש כדי לסייע לו בפעולות הבסיסיות של לקום מהמיטה, להתהלך מעט ברחבי הבית, להתלבש, להתרחץ וכדומה. לצורך כך, ניתן לשכור את שירותיו של מטפל פרטי או לחילופין אח מוסמך. ישנו יתרון משמעותי לבחירה באח מוסמך, היות ומדובר על בעל מקצוע שידע לספק את המענה המתאים מבחינה רפואית, במידה ויהיו קשיים או בעיות בעקבות הניתוח.

היתרונות של אח פרטי לאחר ניתוח

ניתוח בגיל מבוגר יכול להיות חוויה לא פשוטה. קשישים רבים חווים אחרי הניתוח תחושות של בלבול, פחד, חרדות, חוסר התמצאות וכדומה. קשישים רבים נוטים ליפול יותר בזמן ההתאוששות מהניתוח, ולכן הם חייבים השגחה פרטית לאתר ניתוח של איש מקצוע שמגיע מהתחום. אח מוסמך יכול לספק לקשיש את כל הצרכים הבסיסיים שלו, הוא יכול לסייע לו בביצוע הפעולות היומיומיות בזמן ההתאוששות מהניתוח וכמובן להיות כל הזמן עם היד על הדופק, תרתי משמע. אח מוסמך יידע לזהות במהירות תסמינים שעלולים להעיד על סיבוכים כתוצאה מהניתוח או התדרדרות במצב הרפואי. במקרים כאלו, האח יידע להגיש את הטיפול הרפואי המתאים וכמובן להוביל את הקשיש להמשך טיפול מתקדם יותר. כמו כן, אח פרטי יוכל לספק שקט ושלווה לבני המשפחה של הקשיש, אשר יוכלו לישון בנחת בידיעה שהוא מקבל את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר.

לסיכום, ניתוח הוא חוויה לא פשוטה בכל גיל, אך הדבר נחשב למאתגר אף יותר בגיל המבוגר. קשישים רבים מתקשים לתפקד אחרי ניתוח, הם תולשים לעצמם את האינפוזיה וחווים רגשות קשים של חוסר התמצאות, פחד ובלבול. אח פרטי יכול לשהות לצד הקשיש, לוודא שהוא מקבל את היחס הראוי וכמובן לסייע לו בכל הצרכים הבסיסיים שלו.