קרב מגע – כל מה שצריך לדעת

המושג קרב מגע הינו מושג מוכר מאוד בקרב ישראלים רבים וגם בעולם הוא מזוהה מאוד כתורת לחימה להגנה עצמית מאוד יעילה. לא תמיד יודעים שלמעשה מדובר בפיתוח ישראלי שהבסיס שלו זה לחימה פנים אל פנים ללא כלי נשק או אביזרים.

מה זה שיטת קרב מגע

שיטת לחימה קרב מגע מתמקדת בפיתוח היכולות האישיות של האדם להגן על עצמו במצבים שונים שגרתיים כמו למשל הליכה שגרתית ברחוב ותקיפה על ידי אדם זר. השיטה מאפשרת נקיטה של פעולות שונות במטרה להגן על המותקף ולנטרל את התוקף ללא כלים וציוד עזר ולעשות זאת בזמן הקצר ביותר ובצורה המהירה ביותר.

למי מיועד קרב מגע

שיעורי קרב מגע מיועדים למעשה לכל אחד ואחת, זוהי שיטה טובה לאנשי כוחות בטחון, אנשי בטחון פרטיים, אנשים אשר רוצים להרגיש בטוחים ובעלי יכולת לשמור על עצמם במקרה של תקיפה פיסית, נשים, ילדים החל מגיל 5 ולמעשה לכולם גם אם אין להם רקע באומנויות לחימה, כאשר יש הבדלים בחלק מהשיטה בין הסקטור האזרחי לסקטור של כוחות הבטחון.

מומלץ לקרוא גם על קורס אגרוף תאילנדי >>>

מה הדגשים של שיטת קרב המגע

העקרונות המנחים של שיטת קרב המגע כוללים בין היתר:

  • שימוש בידע בהתאם לצורך.
  • לפעול בדרך הטובה ביותר שאתה יכול.
  • שמור על עצמך מפני פגיעה.
  • לבחור בדרך הפשוטה ביותר.
  • לבחור בדרך המהירה ביותר.

למה כדאי ללמוד קרב מגע

אנשים אשר לומדים קרב מגע למעשה משפרים יכולות שונות רבות ומגוונות החל מכלי פרקטי ופשוט ליישום לשימוש במקרים של תקיפה ויכולת להגן על עצמם, שיפור יכולות להגיב במצבי לחץ וניהול המצב ממקום רגוע וחושב, זיהוי מצבים וסיטואציות ומניעה של הסלמה, שיפור יכולות פיסיות כלליות ושיפור כושר אישי, שיפור תחושת הבטחון והערך העצמי.