גמילה מקנאביס – האם גם אתם מכורים לצמח ש"אי אפשר" להתמכר אליו?

גמילה מקנאביס

גמילה מקנאביס, כן, ישנם לא מעט אנשים שצריכים סיוע בגמילה מהסם הקל. יתרה מזאת, מכיוון שמדובר בסם "קל", אנשים לפעמים מתביישים להודות שהם מכורים אליו. בואו נדבר על גמילה ממריחואנה, אחד מהצמחים העתיקים שהאדם מעשן ומשתמש בו באופנים שונים.

אמנם תמיד סיפרו לנו שאי אפשר להתמכר לעישון ושימוש בקנאביס, אבל התמונה המציאותית היא קצת אחרת. נכון, מי שמעשן קנאביס על בסיס קבוע וכבד, אם יפסיק לעשן, כנראה שלא יחווה תסמיני גמילה פיזיים כמו התסמינים המלווים לגמילה מהרואין. אבל יחד עם זאת, הקנאביס הוכח בתור סם-קל אשר ממכר מבחינה פסיכולוגית-תודעתית. האם גם אתם מכורים לסם הקל שנטען לא פעם כי הוא חף מפשע? בואו נברר.

כיצד אדע אם אני מכור לעישון קנאביס?

האם אתם מתעוררים בבוקר, ולפני צחצוח השיניים כבר מכינים ג'וינט כדי לעשן אותו עם הקפה? אם כן, וזה קורה על בסיס יום יומי, ייתכן שאתם מכורים לרעיון של עישון קנאביס. ושימו לב, אמרנו "מכורים לרעיון", לא מכורים בהכרח לעישון.

אם במשך כל היום אתם לא מעשנים, אבל בבוקר הג'וינט חשוב לכם, כנראה שמבחינה תודעתית, חשוב לכם לדעת שעישנתם. ובכן, אפשר אולי להגדיר את זה בתור התמכרות חלקית, לא מלאה. אבל גם למצבים אלו יש פתרון, אמנם לא גמילה במכון גמילה, אבל יש דרכים להיפטר מהרגלים מגונים על הבוקר.

מדוע גמילה מקנאביס יכולה להיות מורכבת? הרי זה לא סם קשה!

גמילה מקנאביס עשויה להיות מורכבת, ולא בגלל שהסם מאוגד ממכר מבחינה פיזית, אלא בגלל שהסם הקל הזה נמצא מסביבנו כל הזמן. אם בסביבתכם הקרובה אנשים משתמשים בקנאביס, ייתכן שיהיה לכם יותר קשה להתנקות מהעישון, מאשר אנשים שסביבתם אינה גדושה בסם זה.

ואם להשאיר אתכם עם טיפ אחד חשוב מאיתנו, אל תתביישו לבקש סיוע בגמילה מקנאביס. אם אתם מתביישים בהתמכרות שלכם ואפילו לא מוכנים להודות בפני עצמכם שמדובר בהתמכרות, צרו קשר באופן אנונימי עם מכון גמילה או עם ייעוץ טלפוני כלשהוא.

קבלו ייעוץ מגורם חיצוני-מקצועי

תציגו את המקרה שלכם, תתארו אותו בפני איש מקצוע ותקבלו חוות דעת מקצועית. אם יתגלה כי אתם מכורים לעישון קנאביס, לא להילחץ, יש דרכים להתמודד עם ההתמכרות הזו. אנשי המקצוע שכדאי להתייעץ עמם הם מכורים לשעבר אשר עובדים כיום במכוני גמילה. כמו כן, אפשר להתייעץ עם פסיכולוג, עובדת סוציאלית, בן משפחה קרוב ועוד.

מידע נוסף: טיפול בהתמכרויות, שווה קריאה!