טיפול בקשישים

לפני שניכנס לנושא של טיפול בקשישים חשוב לנו לציין כי בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מזדקנים בכבוד ונשארים עצמאיים ובריאים יחסית כמעט עד לרגע האחרון. כלומר, לא כל אחד יהיה זקוק לשירות של מטפל לקשישים ולא כל קשיש עשוי להגיע חלילה למצב סיעודי.

אז אחרי שהרגענו אתכם (הבה נקווה…) נוכל להמשיך ולהדריך אתכם בבחירה נכונה במטפלים סיעודיים לקשישים.

מי יכול להיות מטפל בקשישים?

לא משנה אם אנחנו מדברים על חיפוש מטפל להורה קשיש או אפילו עזרה וטיפול לעצמינו. בכל מקרה אנחנו חייבים לשים דגש על מספר נתונים כפי שנמנה ונפרט בהמשך.

מטפל עם רגישות גבוהה

ברור שאף אחד לא חש בנוח כאשר הוא נאלץ לקבל עזרה וסיוע בביצוע מטלות הכי אינטימיות והכי אישיות. כמו רחצה, אכילה וכן הלאה. ככל שהמטפל יהיה אדם רגיש יותר, אדם עם לב ועם רגש, אנחנו נחוש הרבה יותר בנוח. שלא כמו במקרים אשר בהם המטפל הינו גס רוח והוא לא ממש מתחשב ברגשותיו של המטופל. או אז תחושת ההשפלה היא קשה מאוד והעלבון עלול רק להרע את מצבו של המטופל.

מטפל עם יכולת מקצועית

חשוב לדעת כי טיפול סיעודי בקשיש דורש ידע, ניסיון וגם מקצועיות. אם אין את כל זה, הטיפול עלול להיות כושל ואפילו מסוכן ומזיק לקשיש. על כן, תמיד עדיף לבחור במטפל שכבר התנסה ויש לו את היכולת להחליט החלטות נכונות ולבחור בזמן אמת בטיפול הכי נכון והכי מקצועי.

כי בכל מה שקשור בטיפול בקשישים קורה לא פעם שיש להחליט החלטות מידיות במיוחד במקרים אשר בהם מדובר באנשים הסובלים ממחלות רקע שונות המשפיעות על התפקוד שלהם.

רק מטפל מנוסה, רגיש ואמפטי ידע לעשות את הדבר הנכון במקום הנכון.