הסתבכויות שעלול לגרום דורבן ברגל

דורבן ברגל זו תופעה בה מתפתחת דלקת בתחתית כף הרגל. התופעה לכשעצמה מציקה כיוון שהיא כרוכה בכאבים משמעותיים. כמו כן אנשים שסובלים מדורבן מוצאים את עצמם מוגבלים במידת מה, ולא יכולים לבצע פעולות שונות כפי שהם רגילים בשגרת החיים שלהם. אבל יש לדעת כי מלבד לכאב ולמוגבלות עלול דורבן לגרור הסתבכויות שעלולות לפגוע באיכות החיים ואף ליצור נזק בלתי הפיך בכף הרגל ובכל הגוף.

אילו הסתבכויות עלולות להיגרם?

  • דלקת כרונית – במידה וקיימת דלקת בתחתית כף הרגל יש לטפל בה. כיוון שדלקת שמזניחים אותה היא דלקת שתהפוך להיות כרונית לאחר תקופת מה. לקת כרונית הופכת להיות בת לוויה קבועה של האדם, ובמצב כזה הטיפול כבר לא יוכל במרבית המקרים לפתור את העניין. מסיבה זו חשוב לטפל בדלקת בשלבים הראשונים להיווצרותה, וכך למנוע החמרה של המצב.
  • שינוי באופן ההליכה – אנשים שסובלים מדורבן מוצאים את עצמם משנים את תנוחת ההליכה. וזאת כדי להפחית במידת מה את הכאבים. אך התוצאה של שינוי צורת ההליכה עלולה להיות חמורה. כיוון שכאשר ההליכה אינה נכונה הדבר גורם לבעיות בגב וברגליים.

לטפל ולפתור את הבעיה

היות והסיבוכים הקיימים חמורים ועלולים להיות בלתי הפיכים, חשוב מאוד לטפל בדורבן בשלבים ההתחלתיים שלו. במידה ושי כאבים באזור התחתון של כף הרגל, חשוב מאוד לפנות לרופא כדי לאבחן את הבעיה ולמצוא את דרך הטיפול הנכונה והטובה שתוכל להועיל ולאפשר למטופל לחזור לשגרת החיים תוך פתרון מלא של הבעיה.

דרכי טיפול ותקופת החלמה

יש מגוון שיטות טיפול ודרכים שעשויות להועיל. אם כי חשוב מאוד לזכור כי במידה ומצליחים להפחית את הלחץ על האזור, זו הפעולה הטובה והמומלצת ביותר. כיוון שכך מונעים את החמרת המצב ומפחיתים את הגורם שאחראי על התפתחות התופעה.

מניעת התופעה

כמו כן יש דרכים שיוכלו למנוע את היווצרות התופעה. וזאת באמצעות נעליים נוחות ורכות שתמנענה את הלחץ שמופנה על האזור הרגיש. גם מדרסים נמצאים למועילים מאוד, שכן הם מאפשרים לנו לפזר את העומס על אזור נרחב יותר בכף הרגל ולמנוע דלקת.