הסתבכויות שעלול לגרום דורבן ברגל

הסתבכויות שעלול לגרום דורבן ברגל

דורבן ברגל זו תופעה בה מתפתחת דלקת בתחתית כף הרגל. התופעה לכשעצמה מציקה כיוון שהיא כרוכה בכאבים משמעותיים. כמו כן אנשים שסובלים מדורבן מוצאים את עצמם מוגבלים במידת מה, ולא יכולים לבצע פעולות שונות כפי שהם רגילים בשגרת החיים שלהם. אבל יש לדעת כי מלבד לכאב ולמוגבלות עלול דורבן לגרור הסתבכויות שעלולות לפגוע באיכות החיים ואף ליצור נזק בלתי הפיך בכף הרגל ובכל הגוף.

אילו הסתבכויות עלולות להיגרם?

  • דלקת כרונית – במידה וקיימת דלקת בתחתית כף הרגל יש לטפל בה. כיוון שדלקת שמזניחים אותה היא דלקת שתהפוך להיות כרונית לאחר תקופת מה. לקת כרונית הופכת להיות בת לוויה קבועה של האדם, ובמצב כזה הטיפול כבר לא יוכל במרבית המקרים לפתור את העניין. מסיבה זו חשוב לטפל בדלקת בשלבים הראשונים להיווצרותה, וכך למנוע החמרה של המצב.
  • שינוי באופן ההליכה – אנשים שסובלים מדורבן מוצאים את עצמם משנים את תנוחת ההליכה. וזאת כדי להפחית במידת מה את הכאבים. אך התוצאה של שינוי צורת ההליכה עלולה להיות חמורה. כיוון שכאשר ההליכה אינה נכונה הדבר גורם לבעיות בגב וברגליים.

לטפל ולפתור את הבעיה

היות והסיבוכים הקיימים חמורים ועלולים להיות בלתי הפיכים, חשוב מאוד לטפל בדורבן בשלבים ההתחלתיים שלו. במידה ושי כאבים באזור התחתון של כף הרגל, חשוב מאוד לפנות לרופא כדי לאבחן את הבעיה ולמצוא את דרך הטיפול הנכונה והטובה שתוכל להועיל ולאפשר למטופל לחזור לשגרת החיים תוך פתרון מלא של הבעיה.

דרכי טיפול ותקופת החלמה

יש מגוון שיטות טיפול ודרכים שעשויות להועיל. אם כי חשוב מאוד לזכור כי במידה ומצליחים להפחית את הלחץ על האזור, זו הפעולה הטובה והמומלצת ביותר. כיוון שכך מונעים את החמרת המצב ומפחיתים את הגורם שאחראי על התפתחות התופעה.

מניעת התופעה

כמו כן יש דרכים שיוכלו למנוע את היווצרות התופעה. וזאת באמצעות נעליים נוחות ורכות שתמנענה את הלחץ שמופנה על האזור הרגיש. גם מדרסים נמצאים למועילים מאוד, שכן הם מאפשרים לנו לפזר את העומס על אזור נרחב יותר בכף הרגל ולמנוע דלקת.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

אביזרי כושר ששווה להכיר

אביזרי כושר ששווה להכיר

אם ברצוננו לעשות כושר, עומדות לרשותנו כמה אפשרויות. אנחנו יכולים לרכוש מנוי בחדר כושר ולהגיע אליו כמה פעמים שאנחנו רוצים בשבוע, אנחנו יכולים להשתמש במתקני כושר שמותקן בגינות ציבוריות ובמקומות אחרים, וכן אנחנו יכולים לרכוש אביזרי כושר שישמשו אותנו בבית

קרא עוד »
ניתוח בגיל מבוגר

דברים שכדאי לחשוב עליהם אחרי ניתוח בגיל מבוגר

ניתוח בכל גיל עלול להוות אירוע טראומטי לגוף המטופל. הגוף זקוק למנוחה, על מנת להחלים מהניתוח, דבר שגורם לרוב המטופלים לחוות חולשה כללית וקושי בביצוע של פעולות בסיסיות. אך כאשר מדובר על אנשים מבוגרים יותר, הדבר הרבה יותר משמעותי. קשישים

קרא עוד »
למה ילדים מרטיבים בלילה?

למה ילדים מרטיבים בלילה? ד"ר קובי שגיא משתף

ילדים רבים מרטיבים בלילה, למרות שהם כבר מזמן נגמלו מחיתולים. ניתן כמובן למצוא סיבות רבות ומגוונות להרטבת לילה, החל משינה עמוקה מדי שאינה מאפשרת לילד להתעורר על מנת לרוקן את השלפוחית שלו בשירותים, ועד להתפתחות איטית יותר או סתם תקופה

קרא עוד »