הקשר בין ספורט ושיפור הביטחון העצמי אצל בני נוער

ספורט ושיפור הביטחון העצמי

לא במקרה ילדים ובני נוער מתחברים אל ספורט, בין אם זה ספורט קבוצתי ובין אם זה ספורט אישי. הדבר נובע לא רק מהפופולאריות של התחומים השונים והעוסקים בהם, לא רק הפרסום והכסף מושך אותם, זה מעבר לכך.

יש כמובן את העניין של התחרותיות, הרצון לנצח, הרצון להוכיח, האדרנלין שבדבר, אך יש גם עניין נפשי, פנימי והוא הרצון לשפר את הביטחון העצמי ואת הנראות בפני החברים, בפני המשפחה, בפני כל אחד אחר.

צריך להבין, ספורט הוא אחד הכלים הטובים ביותר לשיפור בטחון עצמי של בני נוער. הרבה יותר מכל דבר אחר שקיים בהישג ידם, והוא יכול להקרין גם על דברים אחרים, בין אם זה לימודים, ובין אם זה קשרים חברתיים או כל דבר אחר.

הרי בספורט, אנחנו נדרשים להתאמן קשה מאוד בשביל להצליח, ולאחר מכן אנחנו עומדים בפני תחרויות שונות. אנחנו מתחילים מנקודת אפס ומתקדמים הלאה. עכשיו נניח וילד או ילדה, אין להם ביטחון עצמי, הם צריכים להתמודד עם המצב הזה. ברגע שהם נכנסים לספורט מסוימים, מאימון לאימון, סביר להניח שהם ישתפרו, זה גם ישפר את תחושת הביטחון העצמי שלהם בספורט עצמו אבל זה גם יקרין למקומות אחרים. זה ילמד אותם לקבל תהליכים, ילמד אותם להבין את המשמעות של סבלנות, דברים רבים הם ילמדו דרך העבודה בספורט, דרך האימונים, דרך התחרויות.

קראו גם על מחנה כדורסל בחו"ל

צריך לזכור עוד נקודה משמעותית בהקשר זה, להבדיל מתחומים אחרים, הספורט הוא מדיד, קל לראות מתי מצליחים ומתי נכשלים, קל לראות את עקומת השיפור בספורט. נניח ילד מחליט להצטרף למועדון ריצה, אז באימונים הראשונים הוא ירוץ בקצב מסוים, באימונים מתקדמים יותר, הוא כבר ירוץ בקצב הרבה יותר מהיר, הוא יוכל לראות ולהרגיש את השיפור, ככל שהוא ירגיש אותו יותר, כך סביר להניח הוא ייכנס עמוק יותר אל תוך התהליך, ירצה להשתפר יותר, ייתכן שזה גם ישפר במידת מה את המראה הפיזי שלו, וזה יקרין על עוד שורה ארוכה של דברים שקשורים לחיים שלו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

ריקודי זומבה בתל אביב

כל מה שרציתם לדעת על זומבה

ריקודי זומבה עוזרים ללא מעט אנשים לחזור לכושר ולרדת לא מעט במשקל ובאחוזי השומן בגופם בדרך מהנה. ישנם כיום מכוני כושר רבים כמו מרכז הספורט של אוניבסיטת תל אביב אשר מציעים מגוון גדול של חוגים עבור ציבור המנויים שלהם ובכללם

קרא עוד »
עדשות מגע צבעוניות

עדשות מגע צבעוניות – כמה הן מסוכנות

עדשות מגע צבעוניות הפכו להיות בעשור האחרון אחד מהטרנדים החמים ביותר בקרב צעירים ומבוגרים אשר מעוניינים לשפר את המראה שלהם. מדובר במוצר אסתטי אשר יכול להפוך את המראה שלכם לאידיאלי, אך מבלי שאתם יודעים הוא יכול לפגוע בצורה משמעותית בראייה

קרא עוד »
תרופות סבתא לטחורים

תרופות סבתא לטחורים

טחורים זוהי אחת התופעות הקשות ביותר שאנשים ועוד יותר נשים סובלים ממנה. לא כולם מרגישים בנוח לגשת לרופא ולהיבדק. אך הסבל שלהם הוא בהחלט סבל של ממש והם מחפשים פתרון.  אנחנו כאן על מנת לנסות למצוא עבורכם תרופות מתוך המזווה

קרא עוד »