הקשר בין ספורט ושיפור הביטחון העצמי אצל בני נוער

ספורט ושיפור הביטחון העצמי

לא במקרה ילדים ובני נוער מתחברים אל ספורט, בין אם זה ספורט קבוצתי ובין אם זה ספורט אישי. הדבר נובע לא רק מהפופולאריות של התחומים השונים והעוסקים בהם, לא רק הפרסום והכסף מושך אותם, זה מעבר לכך.

יש כמובן את העניין של התחרותיות, הרצון לנצח, הרצון להוכיח, האדרנלין שבדבר, אך יש גם עניין נפשי, פנימי והוא הרצון לשפר את הביטחון העצמי ואת הנראות בפני החברים, בפני המשפחה, בפני כל אחד אחר.

צריך להבין, ספורט הוא אחד הכלים הטובים ביותר לשיפור בטחון עצמי של בני נוער. הרבה יותר מכל דבר אחר שקיים בהישג ידם, והוא יכול להקרין גם על דברים אחרים, בין אם זה לימודים, ובין אם זה קשרים חברתיים או כל דבר אחר.

הרי בספורט, אנחנו נדרשים להתאמן קשה מאוד בשביל להצליח, ולאחר מכן אנחנו עומדים בפני תחרויות שונות. אנחנו מתחילים מנקודת אפס ומתקדמים הלאה. עכשיו נניח וילד או ילדה, אין להם ביטחון עצמי, הם צריכים להתמודד עם המצב הזה. ברגע שהם נכנסים לספורט מסוימים, מאימון לאימון, סביר להניח שהם ישתפרו, זה גם ישפר את תחושת הביטחון העצמי שלהם בספורט עצמו אבל זה גם יקרין למקומות אחרים. זה ילמד אותם לקבל תהליכים, ילמד אותם להבין את המשמעות של סבלנות, דברים רבים הם ילמדו דרך העבודה בספורט, דרך האימונים, דרך התחרויות.

קראו גם על מחנה כדורסל בחו"ל

צריך לזכור עוד נקודה משמעותית בהקשר זה, להבדיל מתחומים אחרים, הספורט הוא מדיד, קל לראות מתי מצליחים ומתי נכשלים, קל לראות את עקומת השיפור בספורט. נניח ילד מחליט להצטרף למועדון ריצה, אז באימונים הראשונים הוא ירוץ בקצב מסוים, באימונים מתקדמים יותר, הוא כבר ירוץ בקצב הרבה יותר מהיר, הוא יוכל לראות ולהרגיש את השיפור, ככל שהוא ירגיש אותו יותר, כך סביר להניח הוא ייכנס עמוק יותר אל תוך התהליך, ירצה להשתפר יותר, ייתכן שזה גם ישפר במידת מה את המראה הפיזי שלו, וזה יקרין על עוד שורה ארוכה של דברים שקשורים לחיים שלו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

הצרת היקפים ללא ניתוח! כל הפרטים

נדמה כי התופעה הכי מדוברת בשנים האחרונות בכל מה שקשור לשמירה על הבריאות – זוהי תופעת ההשמנה. ההשמנה מואשמת כיום בכל המחלות הקשות אשר מתפתחות בעולם המערבי. אם זו מחלת הסוכרת ואם זה לחץ דם גבוה. אם זה רמת כולסטרול

קרא עוד »
טיפים לתזונה וספורט

טיפים לתזונה וספורט מדיאטן ספורט

אין ספק כי איכות חיים נמדדת על סמך הרבה מאוד פרמטרים. אך בסופו של דבר כאשר אנו מזקקים את הדברים איכות החיים שלנו תלויה בסופו של יום בדבר אחד חשוב ביותר והוא השאלה איך הבריאות שלנו. על כן אנו צריכים

קרא עוד »
אביזרי בטיחות לעוסקים בספורט

5 אביזרי בטיחות לעוסקים בספורט

אלו מכם אשר עוסקים בספורט ותוהים מה תוכלו לעשות על מנת להפוך את האימונים שלכם לכמה שיותר פרודוקטיביים מצד אחד, אך גם בטוחים מצד שני, אז תנו לנו לומר לכם שבעזרת האביזירם והציוד המתאים, אתם תוכלו להפוך כל אחד מהאימונים

קרא עוד »