הקשר בין ספורט ושיפור הביטחון העצמי אצל בני נוער

ספורט ושיפור הביטחון העצמי

לא במקרה ילדים ובני נוער מתחברים אל ספורט, בין אם זה ספורט קבוצתי ובין אם זה ספורט אישי. הדבר נובע לא רק מהפופולאריות של התחומים השונים והעוסקים בהם, לא רק הפרסום והכסף מושך אותם, זה מעבר לכך.

יש כמובן את העניין של התחרותיות, הרצון לנצח, הרצון להוכיח, האדרנלין שבדבר, אך יש גם עניין נפשי, פנימי והוא הרצון לשפר את הביטחון העצמי ואת הנראות בפני החברים, בפני המשפחה, בפני כל אחד אחר.

צריך להבין, ספורט הוא אחד הכלים הטובים ביותר לשיפור בטחון עצמי של בני נוער. הרבה יותר מכל דבר אחר שקיים בהישג ידם, והוא יכול להקרין גם על דברים אחרים, בין אם זה לימודים, ובין אם זה קשרים חברתיים או כל דבר אחר.

הרי בספורט, אנחנו נדרשים להתאמן קשה מאוד בשביל להצליח, ולאחר מכן אנחנו עומדים בפני תחרויות שונות. אנחנו מתחילים מנקודת אפס ומתקדמים הלאה. עכשיו נניח וילד או ילדה, אין להם ביטחון עצמי, הם צריכים להתמודד עם המצב הזה. ברגע שהם נכנסים לספורט מסוימים, מאימון לאימון, סביר להניח שהם ישתפרו, זה גם ישפר את תחושת הביטחון העצמי שלהם בספורט עצמו אבל זה גם יקרין למקומות אחרים. זה ילמד אותם לקבל תהליכים, ילמד אותם להבין את המשמעות של סבלנות, דברים רבים הם ילמדו דרך העבודה בספורט, דרך האימונים, דרך התחרויות.

קראו גם על מחנה כדורסל בחו"ל

צריך לזכור עוד נקודה משמעותית בהקשר זה, להבדיל מתחומים אחרים, הספורט הוא מדיד, קל לראות מתי מצליחים ומתי נכשלים, קל לראות את עקומת השיפור בספורט. נניח ילד מחליט להצטרף למועדון ריצה, אז באימונים הראשונים הוא ירוץ בקצב מסוים, באימונים מתקדמים יותר, הוא כבר ירוץ בקצב הרבה יותר מהיר, הוא יוכל לראות ולהרגיש את השיפור, ככל שהוא ירגיש אותו יותר, כך סביר להניח הוא ייכנס עמוק יותר אל תוך התהליך, ירצה להשתפר יותר, ייתכן שזה גם ישפר במידת מה את המראה הפיזי שלו, וזה יקרין על עוד שורה ארוכה של דברים שקשורים לחיים שלו.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

ספורט

כיצד ניתן להעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים?

אין ויכוח היום בקרב מומחים ואנשי מקצוע, שפעילות גופנית היא דבר חשוב וחיוני לגוף ולנפש. לכן יש גם ניסיון לעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים ולפעילות ספורטיבית, בקרב צעירים ומבוגרים. השאלה היא, כיצד אפשר לעשות את זה בצורה נכונה שתמשוך

קרא עוד »
רענון עזרה ראשונה למאמנים

רענון עזרה ראשונה למאמנים

חדרי כושר מלאים במכשירי ספורט גדולים ומורכבים, כך שמצד אחד המתאמנים יכולים ליהנות מאימון איכותי ואפקטיבי עם מיטב הציוד – אך מצד שני הם גם חשופים לפציעות וסכנות ממשיות העלולות להתרחש כתוצאה מהשימוש במכשירים כאלו. האחראים לשלומם ובטיחותם של המתאמנים

קרא עוד »
פרוביוטיקה - מחזירים את האיזון לגוף

פרוביוטיקה – מחזירים את האיזון לגוף

המושג 'פרוביוטיקה' מתייחס אל הדרך להכניס אל הגוף חיידקים ידידותיים שמטרתם לתמוך (בדרך כלל) בכול מערכות הגוף. פעולה כזאת נועדה בעיקר לספק פעילות נכונה של מערכת העיכול. כיום משתמשים בפרוביוטיקה מגוון רחב של אנשים בגילים שונים ובמצבים בריאותיים שונים, משום

קרא עוד »