תסמונת התעלה הקוביטלית

תסמונת התעלה הקוביטלית היא מצב שבו העצב האולנרי, העובר דרך המנהרה הקוביטלית, נדחס. זה יכול להוביל לחוסר תחושה ועקצוצים בטבעת ובאצבעות קטנות.

תסמונת התעלה הקוביטלית נגרמת על ידי דחיסה של העצב האולנרי, העובר דרך המנהרה הקוביטלית במרפק שלך. זה יכול לגרום לחוסר תחושה ועקצוצים בטבעת ובאצבעות הקטנות. הסימפטומים כוללים כאב או חולשה ביד או בזרוע שלך כאשר אתה מנסה לעשות אגרוף, או כאשר אתה מושיט את היד נגד התנגדות.

תסמונת התעלה הקוביטלית היא מצב שבו העצב האולנרי, העובר דרך המנהרה הקוביטלית, נדחס. זה יכול להוביל לחוסר תחושה ועקצוצים בטבעת ובאצבעות קטנות. התסמינים כוללים כאב או חולשה, ניתן להתייעץ עם אורטופד מומחה כף יד על מנת לבחון מהו הטיפול היעיל עבורך.

הסבר נוסף על תסמונת התעלה הקוביטלית

תסמונת התעלה הקוביטלית היא מצב שבו העצב האולנרי נדחס בפוסה הקוביטלית של המרפק. זה ידוע גם בתור נוירופתיה אולנרית של המרפק או תסמונת התעלה הקוביטלית.

העצב האולנרי מספק תחושה לידיך ולאצבעותיך, והוא גם עוזר לך לשלוט בתנועות היד שלך. פציעות בעצב זה עלולות להוביל לחוסר תחושה, עקצוץ וכאב ביד או בזרוע.

במקרים נדירים, אם לא מטופל, זה יכול להוביל לנזק קבוע כגון ניוון שרירים או חולשה. זה נגרם בדרך כלל מפציעות תנועה חוזרות ונשנות כמו אלה כתוצאה ממשחק ספורט או כלי גינון.

תסמונת התעלה הקוביטלית גורמת לחוסר תחושה וחולשה בצד אחד של הגוף שלך עקב דחיסה על העצב האולנרי במרפק

תנועות חוזרת ונשנות או פעולות חוזרות

תסמונת התעלה הקוביטלית היא מצב המשפיע על העצב האולנרי במרפק. זה יכול להיגרם על ידי תנועות זרועות חוזרות ונשנות או פעולות חוזרות.

התסמינים של מצב זה כוללים עקצוץ, חוסר תחושה ותחושות צריבה באצבעות ובאגודל. התסמין הראשון של תסמונת התעלה הקוביטלית הוא בדרך כלל כאב.

לא ידוע מה גורם למצב זה, אך סבורים שזה נובע מתנועות זרועות חוזרות ונשנות או פעולות חוזרות.

ניתן לטפל בתסמונת התעלה הקוביטלית באמצעות מנוחה, סדים ותרגילים.

>אולי יעניין אתכם גם טיפול הזרקה של אורטוקין למרפק