דפיברילטור

דפיברילטור

דפיברילטור, הוא מכשיר שנותן הלם חשמלי כדי להחזיר דופק תקין. אלקטרודות או כפות דביקות מונחות על החזה, זאת כדי לזעזע את הלב. דפיברילציה, הוא טיפול חירום למחלות לב מסכנות חיים כמו דום לב והפרעות קצב פעימות הלב.

דפיברילטור

דופק לא תקין מסכן חיים, יכול לגרום לחדרי הלב התחתונים בלב, לפעום בצורה לא אחידה ומהירה במיוחד. זה מונע מהדם להגיע למוח ולגוף החולה, מה שעלול להיות קטלני ולהיות לו תוצאות בלתי הפיכות.

בעוד שהדפיברילציה מבוצעת על ידי איש מקצוע רפואי בבית חולים, דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED) יכול לשמש כמכשיר טיפול ראשוני במצבי חירום. מכשיר זה ימצא, ברוב המקרים, באזור ציבורי קניונים, בתי ספר ושאר אזורים הומי אדם.

מהו דפיברילטור מושתל?

ICD הוא מכשיר המופעל באמצעות סוללה המוצב מתחת לעור המטופל, והוא עוקב אחר קצב פעימות הלב שלו. חוטים דקים, מחברים את ה- ICD ללב של החולה. אם מזוהה קצב לב חריג, המכשיר יספק הלם חשמלי כדי להחזיר את הדופק התקין אם הלב של החולה פועם בצורה כאוטית ומהירה מדי.

מכשיר שהוא חובה בכל מקום

מכשירים אלה, היו שימושיים מאוד במניעת מוות פתאומי בחולים עם טכיקרדיה או פרפור חדרי לב ידועים ומתמשכים. מחקרים הראו, שייתכן שיש להם תפקיד במניעת דום לב בחולים בסיכון גבוה שלא סבלו מהפרעות קצב חדריות מסכנות חיים, אך נמצאות בסיכון לחיים.

המלצת AHA

אם יש לכם דפיברילטור מושתל, היו מודעים לסביבתכם ולמכשירים שעלולים להפריע לפעולתו. מכשירים בעלי פוטנציאל שיבוש, כוללים מכשירים עם שדות מגנטיים חזקים. לכן, לכו לפי המלצות הרופאים בכל פעולה שאתם עושים ונסו להימנע וללכת או להיות מצויים עם המכשיר בקרבת מכשירים אחרים.

נכתב בשיתוף אריאל מדיק הדרכות וציוד רפואי