השתלת שיניים בירושלים – למה לא מומלץ לדחות את הטיפול?

"אל תדחה למחר את מה שאתה יכול לדחות למחרתיים" כל-כך נכון כשמבועתים מטיפולי שיניים. אולם, כאשר מדובר על השתלת שיניים בירושלים זה לא נורא כמו שזה נשמע והאמת היא שההמלצה הגורפת היא לא לדחות השתלת שיניים.

הסיבות להשתלת שיניים

אנשים משתילים שיניים לאחר שהטיפול הקונבנציונלי מיצה את עצמו ואין דרך להציל את השן אלא לעקור אותה. בחלוף הזמן טיפולים עלולים להשחק מסיבות גנטיות או מסיבות של תחזוקה לקויה. גם מחלות חניכיים שונות מגדילות את הסיכון ולבסוף האדם מגיע למצב שנדרשת עקירת שיניים.

נזקי ההזנחה

את הנזקים הנגרמים מהזנחה ותחזוקה לקויה של השיניים כבר כולם מכירים. עששת, חור בשן, סכנת עקירה, טיפולי שורש, הרבה מאד כאבים וכסף.

את הנזקים שבהעדר שיניים לא כולם מכירים וניתן לראות אנשים שלאחר עקירה נותרים ללא שיניים בפה, עד שהם מקבלים החלטה לעשות שתלים באמצעות מרפאת שיניים בירושלים!

  • שינוי מבנה – פה שבו חסרות שיניים ואין שתלים אשר מחליפים את השן שנעקרה חוף לשינויי מראה הלסת כולה בשל תזוזת השיניים הקיימות. לשיניים הקיימות נוצר חלל מרווח אליו הן יכולות לפלוש ובתוספת תנועת הלעיסה והלסת, הן מאבדות מצורתן ומהאחידות שעוד נותרה במבנה השיניים על הלסת.
  • חשיפה לחיידקים – בשל שינוי המבנה והמקום שהתפנה נוצרים מרווחים נוספים בין השיניים, דבר המספק יותר מקום לשאריות אוכל להיכנס ולפתח עששת גם בשיניים בריאות.
  • דימוי עצמי – בודאי כאשר מדובר בשיניים קדמיות או צידיות, הרי שכבר לא ניתן לחייך כבעבר. הדבר גורם לאי נוחות ורתיעה ויכול לפגוע בדימוי העצמי, בקשרים חברתיים ומקצועיים.

לסיכום, השתלת שיניים בירושלים מומלצת ללא דיחוי לכל מי שאיבד שיניים וחשוב לו לשמור על הקיימות.