ציפוי שיניים קומפוזיט

אם אתם חפצים לשנות את מראה החיוך שלכם, השיניים שלכם או לבצע תיקון ויישור שיניים באמצעות ציפוי שיניים דעו כי יש כמה סוגים של ציפויים שתוכלו לבחור מבניהם. חלקם זולים יותר, חלקם יקרים יותר ואחרים באמצע מבחינת מחירים ואיכות. מצב השיניים, הצבע, הגודל והמבנה משתנה בין מטופל אחד לאחר ולכן גם הטיפול הנו אינדיבידואלי. זאת לצד העובדה שכל מטופל בעל צרכים שונים וציפיות שונות בנוגע לאיך הוא רואה שהחיוך שלו יראה.

אילו סוגים ציפויים קיימים ומתי בדרך כלל נרצה לבצע טיפול ציפוי שיניים?

ציפוי לשיניים הוא ציפוי שנעשה בדרך כלל באמצעות קומפוזיט או חרסינה והוא נועד לסייע לנו לשמור על בריאות השיניים שלנו, על שדרוג ויישור השיניים והחיוך שלנו. ישנם ציפויים איכותיים ויקרים יותר המחזיקים לאורך שנים וציפויים מוזלים יותר המחזיקים לכמה חודשים או מעט יותר. את הציפוי נראה לבצע בדרך כלל כאשר אנו רוצים לשפר את מראה החיוך והשיניים שלנו, במקרה של שיניים שבורות, עקומות, לא אחידות מבחינת הצבע ועוד. כל אחד ואחת רוצים שיהיו להם חיוך יפה ואסתטי ואילו חיוך עם מרווח גדול בין השיניים, שן שבורה או כתמים בשיניים עשויה להפחית באופן משמעותי מהביטחון של אותו אדם ובשל כך מהרבה מאוד תחומים אחרים בחיים.

מהו ציפוי שיניים קומפוזיט?

יש מגוון רחב של ציפוי שיניים שאפשר לטפל בעזרתם. אחד הציפויים הוא ציפוי קומפוזיט מסבירה לנו ד"ר מירי פיצ'ר העוסקת, בין היתר, בטיפולי שיניים וציפוי שיניים. ציפוי שיניים קומפוזיט מתאים בדרך כלל רק עבור מי שרוצה לבצע ציפוי שיניים לצורך שיפור מראה החיוך הטבעי. בדרך כלל כשזו הסיבה היחידה המטפל יעדיף שלא להשקיע כסף רב בטיפול יקר יותר אולם החיסרון הוא כמובן עמידות הציפוי לאורך זמן. כאמור ציפוי קומפוזיט מתבצע באמצעות טיפול אחד לאחר פגישת הייעוץ ותיאום הציפיות של הלקוח ומספר בדיקות שמבצע הרופא. מדובר בחומר שרף (לא חרסינה) שבאמצעותו הרופא יכול לעצב את צבען וצורתן של השיניים בהתאם לרצון המטופל.

היתרונות של ציפוי קומפוזיט:

  • הטיפול מתבצע רק בפגישה אחת ולכן ניתן לקבל תוצאות מהירות.
  • נחשב לטיפול שמרני ואינו מזיק.
  • טיפול זול יחסית לאופציות האחרות.
  • ניתן לשפר ולשדרג את התוצאה אם לא מרוצים ממנה.

החסרונות:

  • החיסרון הראשי הוא חוסר העמידות של הציפוי לאורך זמן והצורך להחליף אותו אחת לחצי שנה-שנה.
  • הציפויים פחות עמידים לצבעי מאכל כמו ציפויי חרסינה או סוגים אחרים ולכן עשויים לשנות את צבעם.
  • לא כדאי לשלב ציפוי זה עם ציפויים אחרים או כתר מחרסינה.