אבחון כף רגל סוכרתית

כף רגל סוכרתית

כף רגל סוכרתית, היא לרוב סוג נכות, עם פרקי אשפוז ארוכים. אבחון של כף רגל סוכרתית, עלול להיות אבחון קצר וקולע, כזה שיכול לתת לכם את כל המידע על מצב כף הרגל שלכם. על כף רגל סוכרתית ועוד, במאמר שלפניכם.

אבחון כף רגל סוכרתית

אנשים עם סוכרת, נוטים לבעיות בכף הרגל המתפתחות עקב תקופות ממושכות של רמות סוכר גבוהות בדם. נוירופתיה סוכרתית ומחלות כלי דם היקפיות, הן שתי הבעיות העיקריות בכף הרגל הסוכרתית, ולשתיהן עלולות להיות סיבוכים חמורים.

מהי סוכרת?

סוכרת, היא מחלה הגורמת לייצור אינסולין לקוי או לא מספיק או לרגישות נמוכה לאינסולין. אינסולין הוא הורמון חיוני שאחראי לסייע לתאים לספוג סוכר מהדם לשימוש אנרגטי. כאשר תהליך זה אינו פועל כראוי, הסוכר נשאר במחזור הדם וגורם לבעיות בריאותיות.

תקופות ממושכות של רמות סוכר גבוהות בדם, עלולות לפגוע באזורים רבים בגוף, כולל בכפות הרגליים. הנתון הבא הוא קצת לא נעים: סוכרת אחראית ליותר מ- 50% מכל קטיעות כף הרגל בארצות הברית.

בעיות בכף רגל סוכרתית

לאורך זמן, סוכרת עלולה לגרום לנזק עצבי המוביל לחוסר תחושה בכפות הרגליים. זה יכול להקשות על אנשים עם סוכרת להרגשה ולתחושה גרועה בגפיים שלהם.

המצב גם מקשה על אדם עם סוכרת להרגיש גירוי, כאב או זיהום בכפות הרגליים. אנשים אלה, עשויים שלא לשים לב מתי הנעליים שלהם מתחככות. חוסר תחושה זה יכול להוביל לסיכון מוגבר לחתכים, פצעים ושלפוחיות.

אם אדם כזה אינו מקבל טיפול בכף רגל סוכרתית כראוי, עלולים להתפתח אצלו כיבים ואף גנגרנה. אם אדם מפתח גנגרן, הוא עשוי להידרש לקטיעה. חשוב שבכל תופעה כזו, לגשת ישירות לרופא המשפחה שלכם.