אקו לב במאמץ – מה זה בדיוק אומר?

אקו לב במאמץ - מה זה בדיוק אומר?

בדיקת אקו לב במאמץ היא זהה לבדיקת אקו לב רגילה אך מתבצעת בעת מאמץ וזאת כדי לאבחן מחלת לב אם קיימת ללקוח ספציפי  ואם כן מהי דרגת החומר שלה, קראו עוד באתר הזה.

מטרת בדיקת אקו לב במאמץ

קרדיולוגים ורופאי משפחה שולחים לקוחות לבדיקה זו, אם קיים חשש שיש להם בעיה לבבית. כמו כן מי שאובחנו בעבר  שהם סובלים ממחלה לבבית, מגיעים גם הם לבדיקה זו, כדי להעריך את מצבם.

המטרה היא לעלות על בעיות כמו תפקוד הלב, מחלת לב, מחלת לב איסכמית המתבטאת בהיצרויות של כלי הדם שתפקידם להזין את שריר הלב. כמו כן אם קיימת בעיה במסתמי הלב, או חריגה ברמה של לחץ הדם. 

קראו על אבחון מחלות כליה באתר פריימדיקל https://primedical.co.il/kidney-and-blood-pressure-center

מהלך בדיקת אקו לב במאמץ

הבדיקה מתבצעת בשני שלבים:

  • שלב ראשון ביצוע אקו לב רגיל.
  • שלב שני ביצוע אקו לב במאמץ על הליכון, כשהלקוחות לבושים בבגדי ספורט ונועלים נעלי ספורט. 
  • לאורכה של הבדיקה שואלים את הלקוח לגבי ההרגשה שלו, אם הוא חש קוצר נשימה, סחרחורות או כאבים בחזה. במקרים כאלו אם קשה לו להמשיך במאמץ, הוא מקבל עירוי לווריד – חומר ייחודי שמדמה את ההאצה וזאת כדי ליצור השוואה, בין התוצאות במצב מנוחה לבין התוצאות במצב של מאמץ. 
  • אם התוצאות אינן תקינות מתבצעת חשיבה על הצעדים הבאים שיכולים להיות צנתור ואף ניתוח, אם אדם זה מסוגל לעבור ניתוח על פי מצבו הבריאותי.
  • אם הלקוח מצליח ללכת ללא בעיה על ההליכון עד דופק המטרה, מבצעים גם אצלו השוואה בין שתי התוצאות.

בהתאם לתוצאות מתקבלות החלטות הן לגבי טיפולים מידיים, טיפול בקהילה או שאין צורך בטיפול כלשהו כי לא התגלתה כל בעיה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

תוכנית אימונים למתחילים

תוכנית אימונים למתחילים

אם כבר זמן מה אתה מרגיש שאתה חייב להתחיל לשמור על תזונה בריאה יותר וכושר גופני, חשוב מאוד שלא תדחה את זה ותעשה את זה כמה שיותר מהר. לא מעט אנשים מרגישים פחות בריאים ונינוחים בשל העובדה שהם לא מקפידים

קרא עוד »
טיפול רגשי CBT?

מה צריך לדעת על טיפול רגשי CBT?

בעידן הנוכחי יש אינספור שיטות ודרכים שמתפתחים עדיין. אלו מציעים פתרונות למצבים שונים וחותרים להוביל כל אחד מאתנו אל האושר ואל ההצלחה שלו. אחת השיטות הפופולאריות ששמן נישא ברבים הינו טיפול רגשי CBT עם מעיין ביטון. וכדאי להבין מהי השיטה

קרא עוד »
מגזין שייברס

הסרת שיער: מידע בסיסי למתחילים

לא מעט גברים פונים בשנים האחרונות לחברות ואנשי מקצוע, לצורך הסרת שיער מגופם או גילוח שיער הפנים בצורה מסודרת ומקצועית. מאחר ומדובר בעניין רציני שיכול להשפיע על עור הגוף וכן על היבטים בריאותיים שונים, צריך להכיר את הנושא ולדעת למי

קרא עוד »