איך לשמור על פעילות גופנית גם בזמן הסגר ביתי?

פעילות גופנית היא חשובה וחיונית לבריאות, והיא חלק בלתי נפרד מהשגרה היום יומית (גם אם אינכם מתאמנים באופן קבוע, אתם רגילים לנוע, לצעוד, לעלות במדרגות וכו'). בשבועות האחרונים ישראל מצויה בהסגר בשל התפשטות נגיף קורונה, מה שמוביל רבים להישאר בבתים ולרבוץ על הספה לכל אורך היום. איך ניתן לבצע פעילות גופנית גם במהלך ההסגר? הנה כמה טיפים.

יש לכם אביזרי ספורט?

אם יש ברשותכם אביזרי ספורט, תוכלו להשתמש בהם ולהתאמן בבית באמצעותם, בחצר או בחלל הבית עצמו. החל ממשקולות יד, גומיות אימון, מזרני אימון, ועד למדרגת כושר. בימים האחרונים נדמה שרבים מבצעים הזמנות אונליין לציוד כושר, כשניתן לבצע רכישה ממגוון רחב של חנויות. מעוניינים בציוד במחירים אטרקטיביים? רכשו אביזרי ספורט מאיביי או מאלי אקספרס, וודאו מול המוכר את זמני המשלוח, ולו כדי שתוכלו לקבל את החבילה שלכם בהקדם.

אימונים דיגיטליים

מאמני כושר רבים שנאלצו לצמצם את פעילות העסק ואף לסגור את הסטודיו לחלוטין, מצאו פתרונות יצירתיים: הם מעבירים אימונים באמצעות תוכנת "זום". התשלום עבור האימונים זול יותר מאשר אימון קלאסי, ולעיתים גם מדובר באימונים חינמיים.

מי שהמשמעת העצמית שלו אינה גבוהה, בהחלט מוטב שיירשם לאימוני כושר בזום מול מאמנים מקצועיים, ולו כדי לקבל מעט מוטיבציה.

סרטוני אימון ביוטיוב

אופציה נוספת היא לחפש סרטוני אימון ביוטיוב, כשכיום יש מגוון רחב של סרטונים לאימונים מכל הסוגים, מזומבה ועד לאימוני כוח. מה שכן, תצטרכו לגייס מוטיבציה ומשמעת עצמית כדי להתאמן, משום שאף אחד לא ירים אתכם מהספה עבור האימון.

אימוני מדרגות

אם אתם גרים בבניין של מספר קומות, תוכלו לבצע אימון בחדר המדרגות. אימוני מדרגות הם נהדרים לחיזוק שרירי הרגליים ולביצוע פעילות אירובית, והם תורמים באופן ניכר לשיפור סיבולת לב ריאה – ולכן, זוהי אופציה שכדאי לשקול בחיוב.

נכון, תושבי ישראל מצויים בהסגר ביתי, ועם זאת ניתן למצוא דרכים יצירתיות כדי להתאמן ולשמור על הכושר. אל תתעצלו, קומו מהספה, ומצאו את הדרך האידיאלית ביות להתאמן – בהצלחה!