טיפול בפיברומיאלגיה ובלוטת התריס

בעבר כשאנשים התמודדו עם כאבים בכל הגוף, בשרירים, ברקמות, בכל אזור, הטענה היתה שהם מתמודדים עם בעיות נפשיות שמשפיעות עליהם. לא פעם הם אפילו אושפזו בבתי חולים פסיכיאטריים בטענה לתשישות שנובעת מסיבות נפשיות. 

עם הזמן, נוצרה הכרה שלא בכך מדובר אלא בעניין הרבה יותר מהותי, הרופאים הבינו שאותם כאבים, אותה תשישות, נוצרת כתוצאה מתת פעילות של בלוטת התריס, ועל כן החלו לטפל יותר בבעיה מהזווית הזאת, קראו על טיפול בפיברומיאלגיה ובלוטת התריס. בין היתר דרך שימוש במרכיבים שונים וכן שינוי בהרגלי החיים. כל אלה הביאו את בלוטת התריס לתפקוד מקסימאלי מבחינתם, מה גם עזר להם להתמודד עם אותם כאבים אשר נעלמו בינתיים. 

על מנת להתמודד עם הכאבים בצורה נכונה, דרך פעילות של בלוטת התריס, הרי שיש לבדוק את ההורמונים שנמצאים בבלוטה, בין היתר על ידי רוק וצואה וכן על ידי בדיקות דם. כך אפשר לראות את המצב בשלמותו, כך אפשר לזהות האם יש פעילות ברמה הנכונה, האם יש תת פעילות או להיפך, פעילות יתר. צריך לציין שחייבים לבצע את שלושת הבדיקות בשביל לקבל תמונה מלאה. 

מה עושים במקרה ואכן יש בעיה בתפקוד בלוטת התריס

על מנת לפתור את אותם כאבי פיברומיאלגיה, הרי שיש לנקוט בכמה צעדים. ראשית יש להשתמש בהורמונים שחסרים בבלוטת התריס בשביל להשלים אותם, בין אם מדובר בהורמון T4 או T3, כמו כן יש להוסיף מרכיבים נוספים שיכולים לעזור כגון ברזל. 

מעבר לכך, חשוב לשנות את הרגלי החיים, בין אם אלה הרגלי תזונה, אלה הרגלי שינה, יש לטפל במערכת העיכול, ולנסות כמה שיותר לשמור על חיים שלווים ורגועים, לצמצם מתחים. לשם כך, גם נבנית תוכנית טיפול אישית לכל מי שזקוק לטיפול.