רענון עזרה ראשונה למאמנים

חדרי כושר מלאים במכשירי ספורט גדולים ומורכבים, כך שמצד אחד המתאמנים יכולים ליהנות מאימון איכותי ואפקטיבי עם מיטב הציוד – אך מצד שני הם גם חשופים לפציעות וסכנות ממשיות העלולות להתרחש כתוצאה מהשימוש במכשירים כאלו.

האחראים לשלומם ובטיחותם של המתאמנים הם מאמני הכושר שנמצאים במקום, וכדי שהם יוכלו להעניק למתאמנים את הסביבה הבטוחה ביותר לאימון – עליהם לעבור קורס עזרה ראשונה באתר מלע"ר כתנאי לקבלת תעודת מאמן מוסמך. בנוסף לכך, המאמנים מחויבים גם לבצע בכל תקופה קורס רענון כדי לשמור על תוקפה של התעודה שבידם.

מדוע מאמן צריך לעבור קורס רענון?

מאמנים מחויבים לעבור בכל תקופה את קורס הרענון בכדי שיהיו מוכנים לכל תרחיש חירום שיקרה למתאמנים שלהם, וכך יוכלו להעניק להם את הסיוע הרפואי הראשוני עד להגעת כוחות ההצלה. מכיוון שמאמני הספורט לרוב אינם נתקלים בתרחישים מסכני חיים בשגרת עבודתם, וכשזה קורה מדובר על מקרים בתדירות נמוכה, הם לא מתרגלים באופן קבוע את התכנים שנלמדו במהלך קורס עזרה ראשונה- כך שבחלוף הזמן הם עלולים לשכוח דברים חשובים שלמדו, וכתוצאה מכך לא להצליח ולתת את המענה הדרוש במצבי חירום בזמן אמת.

משום כך קיימת חשיבות לקורס רענון עזרה ראשונה למאמנים, מדריכי כושר ושאר אנשי מקצוע מתחום הספורט הנמצאים במגע יומיומי עם מתאמנים.

מהם תכני קורס ריענון עזרה ראשונה למאמנים?

קורס הרענון למאמנים כולל את כל הנושאים שנלמדו בקורס הראשוני למתן עזרה ראשונה שהם עברו במהלך הכשרתם, בדגש על נושאים ותכנים הנוגעים לתחומי העיסוק שלהם. נושאים אלו כוללים בין השאר מצבי חירום רפואיים שכיחים כמו מקרי עילפון, דום נשימה, חבלות ראש ואיברי גוף אחרים, התקף לב וכמו כן גם תרגולים מעשיים של מצבי חירום וטראומה.