טעויות נפוצות באימונים עם משקולות יד ובכלל עם משקולות

אימונים עם משקולות נמנים בין האימונים הטובים והפופולריים ביותר בחדר הכושר ובכלל. אנשים רבים משתמשים באימונים אלו כדי לפתח את השרירים, לחטב את הגוף ולחזק את הידיים והכתפיים מה שתורם במקרים רבים בחיים גם כן. ישנן משקולות מסוגים שונים וכדאי לבצע את האימונים בהתייעצות עם מאמן כושר מנוסה ומקצועי כדי להימנע מפציעות מיותרות. כמו כן אימונים לא בהכרח יהיו אפקטיביים אם לא תבצעו אותם נכון ולא תקפידו על כמה כללים חשובים. להלן מספר טיפים חשובים לאימונים נכונים עם משקולות וכמה טעויות נפוצות שכדאי לכם להימנע מהם.

טעות 1 – לא להכיר את סוגי המשקולות המתאימים לתרגילים:

כאשר באים לערוך אימוני משקולות כדאי לדעת שישנם סוגי משקולות שונים עם יתרונות שונים ועליהן להתאים לסוגי התרגילים שאנו מבצעים. ישנן משקולות יד למשל שהן גם משקולות ממוט ברזל עם משקולות מצופות גומי ומשקולות יד עם ציפוי ניאופרן. ישנן משקולות קטלבלס, משקולות צלחת אותן מחברים על מוטות ועוד.

טעות 2 – לא לייחס חשיבות לתזונה:

התזונה היא חלק חשוב בשמירה על הבריאות שלכם ובכל מה שקשור בהיבט הספורטיבי, הפחתה במשקל וחיטוב הגוף. באימון משקולות אתם מפעילים את השרירים, קורעים סיבי שריר ובונים את השרירים מחדש. חשוב להזין את הגוף במנת החלבון המומלצת זמן קצר לאחר האימון בעת בניית השרירים מחדש.

טעות 3 – תנועות לא נכונות:

ביצוע תנועות לא נכונות עם המשקולות עשויות לגרום לפציעה קלה או חמורה שעשויה להשבית אתכם מפעילות ספורטיבית וכן גם לפגוע באורח החיים הרגיל שלכם ובעבודה שלכם. התייעצו עם מאמן כושר מקצועי כיצד לבצע את האימונים בצורה נכונה.

טעות 4 – הפסקות ארוכות מדי:

מנוחה בין הסטים מאפשרת לשרירים לנוח מעט, להתאושש ואז בעת מאמץ הדרגתי נוסף עם הסט הבא אנו למעשה בונים אותם בצורה נכונה יותר. מנוחה ארוכה מדי בין הסטים עשויה לגרום לשרירים שלנו להתקרר ולאבד את המומנטום.

טעות 5 – משקל כבד מדי:

רבים טועים ומתאמנים עם משקולות כבדות מדי. נכון שאתם יכולים להרים אותם ואולי אפילו לעשות כמה חזרות, אולם בטווח של 10-15 חזרות המומלצות לכם בכל סט במסגרת האימון שלכם, אתם עשויים להיפצע בצורה קשה אם תמשיכו להרים משקל כבד מדי ממה שבאמת צריך בשלב הזה של האימונים שלכם.

באתר של בש גל תוכלו למצוא חנות ספורט דיגיטלית ובה מגוון רחב של משקולות יד ומשקולות אחרות לרכישה לביצוע עבודה בצורה נכונה ומקצועית.