כך תייצרו חדר כושר ביתי

העונה הקרה כבר כאן, וזה בדיוק הזמן הזה בשנה שבו כל יציאה מהבית הופכת למאתגרת. מי שאוהב להתאמן ולעסוק בספורט, יודע שלעיתים קשה לצאת מהבית ולנסוע לחדר הכושר, ועל אימוני חוץ בכלל אין מה לדבר, ולו בשל הקור והגשמים שמלווים אותנו לכל אורך העונה. אחד הפתרונות הטובים ביותר עבור חובבי האימונים הוא לייצר חדר כושר ביתי. איך עושים זאת? הנה כמה טיפים חשובים.

ספת כושר

אחד הפריטים האידיאליים ביותר עבור חדר כושר ביתי הוא ספת הכושר. למעשה, ספת כושר מקצועית, תאפשר לכם להתאמן באופן ממוקד, כשתוכלו לבנות לעצמכם תכנית אימונים ייחודית בהתאם ליכולותיכם. היתרון של ספת הכושר הוא שבאמצעותה ניתן לבצע כמה סוגי אימונים ולעבוד על אזורים שונים בגוף – מה שהופך אותה לפריט הנחוץ ביותר בחדר הכושר האישי שלכם.

מזרן אימונים

כיום ניתן לרכוש מזרן אימונים במחירים זולים, ואף תוכלו להיעזר במזרן יוגה שנמכר בכמה עשרות שקלים בחנויות הספורט. באמצעות המזרן תוכלו לבצע תרגילי רצפה תוך שמירה על הגב והגוף. יש מגוון רחב של תרגילי רצפה מצוינים לחיטוב הגוף, כך שרכישת מזרן היא בהחלט נחוצה וחשובה.

משקולות יד

משקולות הן כלי אימון נהדר, כשניתן לבחור את המשקל הרצוי לכל תרגיל. אם אתם בתחילת הדרך, מוטב לבחור במשקלים נמוכים, ואם אתם מתאמנים באופן שגרתי, תוכלו לרכוש משקולות במשקלים של 5-10 ק"ג. אל תשכחו במדובר במשקולת יד, משמע המשקולת מהווה חלק מתרגיל מסוים, ולעיתים תצטרכו להחזיק שתי משקולות בשתי ידיים – קחו זאת בחשבון בבחירת המשקלים שתרכשו.

גומיות לאימון

יש מגוון רחב של גומיות אימון שעשויות להועיל לכם באופן ניכר, כשניתן לרכוש גומיות גמישות וגומיות קשיחות יותר. ככל שהגומייה יותר קשיחה, כך רמת ההתנגדות מאתגרת יותר. כדאי לרכוש 2 גומיות ברמות קושי שונות, על מנת שתוכלו להשתמש בהן לתרגילים מסוגים שונים.

עונת החורף היא זמן נהדר ליצור חדר כושר ביתי, כך תוכלו להתאמן בבית ושלמור על החיטוב גם בימים הקרים. מוטב להתייעץ עם מאמן כושר אישי, ולו כדי שיוכל לסייע לכם להרכיב תכנית אימונים המותאמת לפריטים שרכשתם. אימון נעים!