האם מותר לעשות ספורט עם קרע במיניסקוס?

המניסקוס הוא סחוס קטן המהווה חלק מהמפרק. הוא ממוקם בקצה מפרק הברך ותפקידו לשמור על הברך במצב הנכון בזמן ריצה וקפיצה.

זה יכול להיקרע במספר דרכים שונות והנזק שלו יכול להוביל לבעיות חמורות עבור אנשים העוסקים בספורט כמו כדורגל, כדורסל, טניס וכו'. זהו מצב שכיח בקרב ספורטאים שיש קרע במניסקוס. קרע זה יכול להיגרם ממספר גורמים שונים, כגון אימון יתר, פציעה או שימוש יתר. המניסקוס הוא מבנה מרכזי בברך המייצב את מפרק הברך ומגן עליו. ספורט עם קרע במיניסקוס זהו דבר שיהיה כדאי להימנע ממנו. חשוב להחלים קודם.

רצוי להימנע – ספורט עם קרע במיניסקוס

המניסקוס הוא רצועה המחברת את הברך לעצם השוק. במקרה של פציעה, הוא נקרע ויכול לגרום לכאבים ולפציעה בברך.

המניסקוס הוא קרע שכיח במפרק הברך, אבל זה יכול להיות גם בעיה רצינית עבור ספורטאים. הסיבה לכך היא שהוא קורע את המניסקוס וגורם להרבה כאבים ודלקות. אנו מבינים שספורט, במיוחד ריצה, הוא תובעני ביותר. זה דורש גמישות רבה ואיזון בין חלקי הגוף. אז אנחנו רוצים לדון כיצד לטפל בפציעה זו ביעילות ללא ניתוח או כל אפשרויות טיפול ארוכות טווח אחרות.

המניסקוס הוא פיסת העצם העבה ביותר בברך. הוא מחבר את עצם השוק לעצם הירך, שהיא עצם ארוכה שיורדת עד הברך. זה עוזר לייצב את הרגל בזמן שאתה הולך וריצה.

כאשר לשחקן ספורט יש קרע במיניסקוס, הוא צריך להיות מסוגל לחזור למגרש ולשחק שוב. הדבר חשוב במיוחד כאשר הוא פצוע וצריך לחזור לעבודתו כספורטאי. רק צריך לעבור הליך שיקום הולם.

פרטים נוספים על קרע במיניסקוס

המניסקוס הוא רצועה קטנה, קשוחה ואלסטית המחברת את מפרק הברך לעצם השוק. הוא ממוקם בין עצם הירך והשוק (עצם השוק) של גוף האדם. המניסקוס עשוי מסחוס, הפועל כחומר אלסטי.

קרע באחת או יותר מהרצועות הללו עלול לגרום לנזק חמור למפרק הברך ולגרום למצב חמור הנקרא תסמונת הדמעות המניסקל (MTS). ישנם שני סוגים של MTS:

הסוג הנפוץ ביותר הוא קרעים בשתי רצועות המניסקוס. ניתן לטפל במצב זה באמצעות ניתוח, אך ניתן לטפל בו גם באמצעות תרופות ופיזיותרפיה.

פציעות הן תופעה שכיחה בספורט. הם יכולים להיגרם מהרבה דברים, כמו אימון יתר, ביצועים גרועים ואפילו טכניקה לקויה. פציעות במיניסקוס שכיחות מאוד בענפי ספורט שבהם רצים או רוכבי אופניים צריכים לרוץ על משטח קשה למרחקים ארוכים במהירויות גבוהות.

ליצירת קשר עם ד"ר ליאור לבר >>>