מאמן למרתון

מאמן למרתון

מאמן למרתון הוא תפקיד בעל אחריות גדולה, כיוון שהוא כולל פעילויות רבות. מצד אחד הוא מאמן כושר אשר מכשיר את הספורטאים לרוץ ריצה ארוכה בת 4.2.2 קילומטרים. מצד שני הוא גם מחדיר בהם לאורך כל הדרך המון התמדה, כוח רצון ודבקות במטרה.

אימונים לקראת המרתון 

האימונים לקראת ריצת מרתון הם אימונים קשים, מפרכים ודורשים התמדה ורצון לבצע ריצות למרחקים ארוכים. הדרך המפותלת מקו הזינוק ועד קו הסיום כוללת נחישות רבה, משמעת וכושר גופני מעולה כדי להגיע למטרה, קראו בהרחבה.

ברגעי משבר, מאמן למרתון הוא זה שעומד לצידם של המתאמנים, משוחח איתם שיחות עמוקות ורוחביות, כדי להניע אותם להמשיך באימונים ולא להישבר כדי לסיים בהצלחה את הריצה שהם כל כך מצפים לה.

אימוני כושר לקראת המרתון 

אימוני הכושר עולים בעוצמתם מאימון לאימון, המתאמנים מבצעים תרגילים רבים של סיבולת לב ריאה, אימוני כוח, אתלטיקה על כל רבדיה, העצמת דרגות האינטרוולים והמון אנרגיה מתחילת האימונים ועד ההגעה ליעד.

במהלך הזמן, מאמן הכנה למרתון כמו בלינק מקפיד להעניק להם תוכנית אימונים מוקפדת אשר כוללת את כל התרגילים והמכשור שבו ישתמשו. מעבר לכך הם נכנסים לתוכנית תזונה מסודרת הכוללת את כל הערכים התזונתיים הדרושים להם, כדי לצלוח את המרוץ. 

בימים שלפני התחרות, הוא ממליץ להם ליצור מאגרי גליקוגן בשריר על ידי אכילת פסטה ופעולה זו תסייע להם רבות במהלך ריצת המרתון, כדי שלגוף יהיה די אנרגיה לרוץ ללא הפסקה לאורך פרק זמן כה ארוך.

תוצאות לוואי של אימוני המרתון 

ההתמדה על כל המעטפת אשר כוללת את נושאי הכושר, התזונה והאימונים הרבים מובילים לכך שהספורטאים זוכים גם לגוף חטוב, מורידים קילוגרמים מיותרים ומשפרים לאין ארוך את כל המדדים שלהם. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

כדורי הרזייה

כדורי הרזייה – איך לעשות את זה נכון

בעידן בו כולם רוצים להיות רזים ויפים הם עושים את כל הטעויות האפשרויות ולעיתים דוחים את הדיאטה שלהם לאחר החגים ולרוב לימי ראשון שכולנו מכירים. אז למה אנשים דוחים את הדיאטה שלהם ואיך אפשר לסייע להם לעמוד בתהליך ולרזות בדיוק

קרא עוד »
מושב עיסוי שיאצו

מושב עיסוי שיאצו – איך בוחרים נכון?

אם מעולם לא עשיתם עיסוי מקצועי, לנסות להבין איזה סוג טיפול יתאים לכם יכול להרגיש די מפחיד. ישנן טכניקות מסוימות להפגת כאבים, בעוד שאחרות – נהדרות להרפיה. חלקם עושים פלאים כדי להיפטר ממתח, בעוד שאחרים שואפים למתוח שרירים דחוסים.  מושב

קרא עוד »
טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי

טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי הוא מצב שבו הגוף אינו מזרים את הדם אל עורקי המוח. המוח שלנו בנוי מחלקים שונים שאחראיים על דיבור, הליכה ויציבה, שיווי משקל, הפעלת איברים וכולי, לכן במידה וחלה הפסקה פתאומית של זרימת הדם למוח – ייתכן שבץ

קרא עוד »