טיפוס הרים בארץ

הרבה אנשים עובדים בתחומים שלא הם רצו אלה נדחפו לזה מההורים או החברה הסובבת אותם, ומה שקורה אחרי זה שאנשים האלה מוצאים את עצמם בתחום עבודה שלא כל כך מעניין אותם רק בגלל שאחרים החליטו להם. על רקע זה אנו חייבים לציין כי באותה מידה אנו צריכים ללכת ולהגשים את החלומות שלנו ולא להסתתר מאחורי אמרות כמו אין לי זמן או אין לי כסף. כיום יש הרבה מאוד אנשים בארץ אשר החלום שלהם הוא לבצע טיפוס הרים. כך אפשר לראות כי טיפוס הרים בארץ כמו טיפוס בנחל זויתן, הפך לדבר מאוד מקובל ונראה כי המגמה הזאת רק תלך ותתחזק בשנים הקרובות וזאת עקב העובדה כי אין הרבה דברים מרגיעים לנפש כמו טיפוס.

מהו הדבר החשוב ביותר בטיפוס?

כמובן שאם אנו מחליטים לטפס על הר אנו חייבים להבטיח כי הטיפוס יהיה המהנה ביותר שיש והטוב ביותר שיש. על רקע זה אנו חייבים לציין שיש משמעות אדירה לשאלה איך אנו מטפסים והכי חשוב עם איזה ציוד אנו עושים זאת. עליכם להבין שככל שהציוד יהיה ברמה יותר גבוהה כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי הוא עונה על הצרכים שלכם בצורה יותר מושלמת. לכן לפני שאתם מתחילים את הטיפוס שימו לב טוב טוב באיזה ציוד אתם עושים זאת ואל תתפשרו על כך. ככל שהציוד שלכם יהיה ברמה יותר גבוהה כך אתם תוכלו לעשות בו שימוש יותר טוב וכך הטיפוס שלכם יהיה יותר בטוח וכמובן יותר מהנה.

האם גם מתחילים יכולים לטפס על הרים?

עליכם לדעת כי גם מתחילים יכולים לטפס על הרים בתנאי שהם עושים זאת עם מדריך. כך אתם יכולים להתחיל לטפס עם מדריך באזור ואדי ראם, ואז אט אט לבחון לעומק האם אתם מוכנים כבר לטפס לבד או שמא עדיף להמשיך לטפס עם המדריך עוד כמה פעמים וכמובן שגם כאן המדריך יכול לעזור לכם לקבל את ההחלטה.