יתרונות וחסרונות של מולטיפוקל

כמו בכל דבר בחיים, גם למשקפי ועדשות מולטיפוקל, ישנם יתרונות וחסרונות שחשוב מאוד להכיר, רגע לפני שאתם הולכים לרכוש לעצמכם זוג כזה בכתובת הזו. יתרונות וחסרונות של מולטיפוקל – כדאי שתקראו את זה:

יתרונות וחסרונות של מולטיפוקל

בעוד שעדשות מונופוקליות עדיין נחשבות כסטנדרטיות לניתוח קטרקט, חולים רבים אינם יכולים שלא לשקול עדשות מולטיפוקליות. למרות שהעדשות הללו לא קיימות זמן רב כמעט כמו עדשות מונופוקליות, הם עדיין מציעים כמה יתרונות ייחודיים שכדאי לבחון. 

חשוב להסתכל על היתרונות והחסרונות לפני שמתקדמים קדימה. לאחר מכן, לדון במה שאתם רוצים עם מנתח הקטרקט שלכם ולהבין מה הכי מתאים לעיניים שלכם.

היתרונות של עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל משפרות את הראייה במרחקים קרובים, רחוקים ובינוניים. אנשים רבים שנהגו להרכיב עדשות מתקנות, כבר אינם זקוקים להם לאחר שעברו עדשות מולטיפוקליות במהלך ניתוח קטרקט. 

ניתן לראות איתם למרחוק ובקלות לעבוד על המחשב ללא משקפיים או עדשות מגע. שלא כמו עדשות מגע ומשקפיים הדורשות מרשמים חדשים על בסיס שנתי, מרבית החולים מקבלים תוצאות מתמשכות עם עדשות אלו. 

אחזקה ותחזוקת עדשות מולטיפוקל

מכיוון שעדשות אלה נטועות בעין, אין צורך לבצע אחזקה. זה אומר שאתם לא צריכים להשרות אותם או להחליף אותם אחרי שנשרטו, כמו שהייתם עושים בוודאי במקרה של משקפי מולטיפוקל לדוגמא. זה יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף בטווח הרחוק.

חסרונות של עדשות מולטיפוקל

יש גם כמה חסרונות שעליכם לזכור. שקלו את החסרונות הללו כנגד היתרונות לפני שתמשיכו קדימה עם ניתוח קטרקט. ככה, לא תתמודדו עם שום הפתעות לאחר שתבצעו ניתוח להחלפת עדשות. 

בעוד עדשות מולטיפוקל משפרות את הראייה הקרובה, הרחוקה והבינונית, אנשים רבים עדיין מתקשים לראות איתם מקרוב.