אוסטאופתיה

אוסטאופתיה הינה גישה הדוגלת בהתייחסות לאדם כאל שלם אחד. כלומר, במקום לטפל במקום מסוים בגוף, האוסטאופתיה מתייחסת לכל הגוף השלם, היות ואזור אחד משפיע על האזור האחר. למעשה, מדובר על שיטת טיפול שנוסדה אי שם בשנת 1874 ע"י הרופא אנדרו טיילור סטיל. אנדרו הגיע למסקנה כי שיטת הטיפול הקונבנציונאלית אינה יעילה וגורמת לא מעט סבל לבני האדם, ולכן הוא פיתח את השיטה ההוליסטית. לאחר מחקרים שונים שהוא ערך, הוא הגיע למסקנה כי גוף האדם מסוגל להתמודד בצורה עצמאית עם כאב או מחלה, בתנאי שעזרה חיצונית ומכווינה של אוסטאופת תסייע לו להתחיל בתהליך הריפוי. שיטת הטיפול האוסטאופתית הוכיחה את עצמה בזמן השפעת הספרדית, כאשר היא נחשבה לטכניקה מצילת חיים.

כל מה שחשוב לדעת אודות אוסטאופתיה

היום אוסטאופתיה ידועה בעיקר בזכות היכולת שלה לסייע למטופלים הסובלים מבעיות גב שונות. אחת המחלות המודרניות הנפוצות ביותר, היא כאבי גב תחתון. אנשים רבים מעבירים את רוב היום שלהם בישיבה, דבר שכמובן גורם להם ללא מעט תחושות לא נעימות באזור הגב. עם השנים, כתוצאה מחוסר מספק בתזוזה, החוליות מתחילות להסתייד והשרירים בין החוליות מתחילים להתקצר, דבר שגורם לתחושת כאב וחוסר נוחות. נמצא כי שיטת האוסטאופתיה נחשבת לשיטה היעילה ביותר לצורך טיפול בכאבי גב, היות ומדובר על טיפול פיזי המתבצע בצורה ידנית. שיטה זו מתאימה במיוחד לצורך טיפול בכאבים כרוניים, מחלות כרוניות, אי ספיקה של שרירי השלד השונים, בצקות, כאבים עם הקרנות לגפיים ועוד. הטיפול יכול להתאים לספורטאים, תינוקות, נשים בהריון ולמעשה לכל אדם שסובל מכאבים ותחושת אי נוחות בגוף.

לסיכום, אוסטאופתיה נחשבת לאחת משיטות הטיפול המוכרות ומומלצות ביותר, במיוחד כאשר מדובר על כאבי גב, כאבי שריר וכדומה. השיטה מתאימה לכל אדם ובכל גיל.