מאמן כושר

מאמן כושר אישי

נכון לשנת 2021, נראה שמלבד תחום ההייטק המבוקש והנחשק, ישנם מקצועות נוספים אשר מספר המתעניינים בהם הולך וגדל. מי שמעורה בסטטיסטיקות השונות ובנתונים מתפרסמים מעת לעת, יודע שמאמן כושר או מאמן TRX הוא בהחלט אחד המקצועות הנחשקים.

בכתבה הקצרה שלפניכם ננסה לענות על השאלות: מדוע זה מקצוע נחשק כל כך, מה מאפיין את אלו שבוחרים בתחום, האם זה מתאים לכולם והאם זה אכן תחום שניתן להתפתח ולצמוח בתוכו ממש כמו במקצועות אחרים אשר אינם מבוססים על יכולות גופניות ואתלטיות.

כאשר מנסים לבחון מה כל כך מושך רבים מהצעירים לאחר גיוס ואפילו מבוגרים ממקצועות שונים שלעיתים מתגמלים מאוד כלכלית, ללכת וללמוד הדרכת כושר, ניתן לראות אצל כולם זיק בעיניים ותשוקה למשהו אחר, הם כולם מחפשים את מה שמדליק בהם ניצוץ, מעורר את החושים והאנרגיות וזה ללא ספק – תחום הכושר!

כמובן שחלקם מגיעים בעקבות ה-hype הגדול והתדמית הנוצצת שיש למאמני כושר אך זהו כמובן אחוז קטן אשר איננו מייצג את כולם. מי מאתנו לא שמע או קרא על אותו עורך דין שעזב את המשרד והלך להיות מאמן כושר או אותה אשת הייטק אשר מאסה בשעות ישיבה רבות מול מסך המחשב והחליטה שהיא חייבת לעשות שינוי? בינינו, מה יותר כיף? לשבת מול מחשב או להיות פעילים כל היום?! כמובן שלהיות פעילים!

הקפדה על תזונה, רצון להראות שריריים, רצון לעזור לאחרים, רצון לעשות שינוי מהותי באילו החפצים בתהליך אימון כושר אישי, אלו הן רק חלק קטן מהמאפיינים של מאמני הכושר שתפגשו. כמובן שכמעט תמיד נוכל לראות שוב את אותו ניצוץ בעיניים של חיות ואנרגיה מחשמלת.

ולא, להיות מאמן כושר זה לא מתאים לכולם ולכן על אף כמויות הסטודנטים במוסדות השונים, לא כולם מצליחים לשרוד בשוק העבודה ולבסס את עצמם כמדריכים לאורך תקופה. לכן פעמים רבות חלקם נאצלים לעבוד במספר עבודות במקביל ולא מצליחים להחזיק במשרה מלאה.

המעטים שכן מצליחים נאלצים לרוב לעבוד שעות ארוכות במשמרות בחדרי הכושר השונים ולעיתים בשכר מינימום עד אשר הם מצליחים לצבור מספיק ניסיון והכשרה מקצועית בדרכם להפוך למדריכים אישיים מבוקשים המשרתים קהל לקוחות פרטי ואקסקלוסיבי, זאת כמובן פסגת החלומות של כמעט כל מי שבוחר במקצוע.

אלו אשר לא מחפשים להתקדם בהדרכה פרטית יבחרו כנראה להפוך למאמנים באגודות ספורט שונות או בקריירה כמדריכים ראשיים בקבוצות כדורגל וכדורסל מוכרות. כך או כך, יהיו שיגידו שחלק ניכר מהמקצוע יצריך מכל העוסקים בו להתמסר באופן מוחלט וגורף  להדרכה ולא משנה מאיזה תחום או ענף ספורט.