ביטוח בריאות פרטי או קולקטיבי? השוואה

ביטוח בריאות פרטי או קולקטיבי

לפני שנתחיל, כדאי לדעת קודם כל מה זה בכלל ביטוח בריאות. אז ככה, ביטוח בריאות הוא למעשה שם כללי מאוד למסגרת ביטוחית אשר כוללת בין השאר ביטוח ניתוחים והשתלות, ביטוח תרופות, ביטוח תאונות ומחלות, ביטוחי שיניים, ביטוחי סיעוד וכן הלאה. בקיצור, כל מה שנוגע לתחום הבריאות, נכלל בביטוח הבריאות. המטרה של ביטוח הבריאות היא – כמו שאתם בוודאי יודעים – לכסות הוצאות כספיות גבוהות שקשורות לטיפולים רפואיים או הוצאות נלוות כתוצאה מפציעות או פגיעות.

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח בריאות

למעשה קיימים שלושה סוגים שונים של ביטוח. הסוג הראשון הינו הביטוח הממלכתי, שזה למעשה כולל את כלל התושבים אשר מקבלים מגוון טיפולים רפואיים בחינם במסגרת קופת החולים בהם הם חברים. הסוג השני הוא הביטוח המשלים. זהו ביטוח שכולל גם שירותים רפואיים שלא נכללים בסל השירותים הבסיסי ויש להוסיף עליו תשלום מסוים. הסוג השלישי הוא הביטוח הפרטי אשר כולל בתוכו גם את הביטוח הקולקטיבי.

מה בין ביטוח בריאות פרטי לבין ביטוח בריאות קולקטיבי?

אז בואו נבין מה זה ביטוח בריאות פרטי ומה הקשר שלו לביטוח בריאות קולקטיבי. ביטוח בריאות פרטי מהווה למעשה תוספת על הביטוח הבסיסי ומיועד לכסות הוצאות רפואיות אשר לא נכללות בסל הביטוח הבסיסי. למעשה, אפשר לקרוא לו גם ביטוח משלים או משודרג אשר מכסה כמעט על כל ההוצאות הרפואיות – במידת הצורך כמובן. ביטוח בריאות קולקטיבי, נכלל גם בתחום הזה אך אופן ההתנהלות הינו שונה. הביטוח הפרטי, מאפשר כיסוי ביטוחי מותאם למאפיינים של המבוטח. לעומתו, ביטוח בריאות קולקטיבי מבטח קבוצת אנשים שיש להם איזשהו מאפיין משותף כמו קבוצת עובדים בעסק, תלמידים בבית ספר וכדומה, והם צריכים את אותם תנאים.

אנשים בדקו גם >>> איך מבטלים פוליסת ביטוח