פסיכולוגית cbt – איך היא יכולה לעזור לנו

פסיכולוגית cbt

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם בשנים האחרונות בוחרים לעבור טיפול פסיכולוגי. אם במשך שנים רבות, אנשים צעירים ומבוגרים היו מנסים להתחמק מכך והאמינו שהם יכולים להתמודד עם בעיות בעצמם או באמצעות כלים אחרים, היום יותר אנשים מודים שהדרך הנכונה להתמודד עם בעיות פסיכולוגיות, התנהגותיות, רגשיות, היא באמצעות טיפול פסיכולוגי אצל גורם מומחה. 

אחת השיטות הפופולאריות ביותר בתחום הפסיכולוגיה היא CBT, כלומר טיפול שמתייחס לצד הקוגנטיבי התנהגותי. מדובר בטיפול ממוקד אשר מתייחס להיבטים רגשיים וקשיים שחווה המטופל כתוצאה מדפוסי מחשבה והתנהגות מסוימים. זה טיפול תחום בזמן שנועד להבין מה גורם למטופל להתנהל בצורה מסוימת ומה עליו לעשות בשביל לשנות את דרך ההתמודדות שלו. 

צריך לומר, בניגוד למה שאנחנו נוהגים לחשוב, לבד אנחנו לא יכולים לעשות את זה, אנחנו צריכים להיעזר בשירותיה של פסיכולוגית CBT או גורם מומחה אחר. שכן רק הם יכולים להוביל אותנו להבין מה הבעיה וכיצד אנחנו יכולים לטפל בכך. 

מה אנחנו צריכים לדעת לפני שניגשים לטיפול

ראשית, אין פתרון קסם. שום דבר לא יכול להצליח ביום אחד של טיפול. אנחנו צריכים לעבור תהליך ולהיות מוכנים לבצע שינוי מקיף בחיינו בשביל להגיע לפתרון המיוחל. 

שנית, עלינו להיות מוכנים לדבר, להיחשף, לספר דברים רגישים, ובסופו של דבר להגיע לפתרון הטוב ביותר עבורנו. 

שלישית, עלינו לבחור פסיכולוגית שאנחנו יכולים לסמוך עליה. נדרש זמן מסוים עד שאנחנו נוכל להרגיש זאת, כלומר עד שניתן בה אמון אך ברגע שזה יקרה, נוכל להוביל את התהליך הלאה, נוכל להתקדם עד לסופו, כלומר עד לרגע בו אנחנו נוכל להרגיש שעברנו את הנקודה המשמעותית בטיפול ויש לנו אפשרות להתמודד עם הקושי שאנחנו חווים בצורה נכונה. אולי יעניין אתכם גם הנהלת חשבונות לעמותות