אף נפוח לאחר ניתוח – טיפים להתמודדות

ניתוח אף הינו הליך כירורגי פולשני ולא פשוט אשר לאחריו תידרשו להישאר בביתכם לתקופת החלמה. לאחר תום הניתוח לא תוכלו לראות את התוצאות מכמה סיבות עיקריות. ראשית, האף מכוסה בסד רפואי השומר עליו לאחר הניתוח. סד זה ימנע מכם לראות את תוצאות הניתוח עד כשבוע לאחר תום הניתוח, כאשר תורידו את הסד מאפכם. שנית, עם סיום הניתוח האף שלכם יהיה נפוח במיוחד, ראו בלינק. כפי שציינו לעיל הליך הניתוח הינו הליך פולשני ולא פשוט אשר ישאיר אתכם עם אף נפוח לתקופה בלתי מבוטלת.

הנפיחות המשמעותית תרד כחודשיים לאחר תום הניתוח

מעבר להגבלות מאוד מסוימות כמו פעילות פיזית מאומצת, הרכבת משקפיים ועוד, תוכלו לעשות כמעט כל דבר כשבוע לאחר תום הניתוח. אך חשוב לדעת כי נפיחות באף תישאר הרבה אחרי. אחרי כחודשיים הנפיחות הראשונית לאחר הניתוח תרש משמעותית כך שתוכלו לראות כמעט את כל תוצאות הניתוח. אך האף שלכם יגיע למצבו הקבוע רק לאחר חודשים ממושכים עד כשנה. על כן במידה ואתם מרגישים שהאף עדיין נפוח כמה חודשים לאחר סיום הניתוח, אל לכם להילחץ, זוהי תופעה טבעית לחלוטין ואינה מעידה על כישלון הניתוח או על נפיחות קבועה.

חשוב לשמור על תקופת החלמה רגועה על פי הנחיותיו של הרופא שלכם!

במטרה להצליח להתמודד בצורה הטובה ביותר עם נפיחות האף שלכם לאחר הניתוח, קיימת חשיבות רבה לאפשר לאף שלכם להשתקם ללא הפרעות כלל. כפי שציינו לעיל פעילויות ספורטיביות מאומצות או הרכבת משקפיים עלולים להשםיע על כך הליך ההחלמה שלכם ולגרום לכך שתקופת נפיחות האף תתארך. על כן חשוב להיצמד להוראות הרופא במטרה לאפשר לאף שלכם את תקופת ההחלמה המיטבית.