טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי הוא מצב שבו הגוף אינו מזרים את הדם אל עורקי המוח. המוח שלנו בנוי מחלקים שונים שאחראיים על דיבור, הליכה ויציבה, שיווי משקל, הפעלת איברים וכולי, לכן במידה וחלה הפסקה פתאומית של זרימת הדם למוח – ייתכן שבץ מוחי בדרגות שונות. אירוע מוחי פוגע ברקמות המוח בשל בעיה שנוצרה בכלי הדם. בהיעדר אספקת החמצן אל חלקים שונים במוח, יגרם נזק לחלקים השונים של המוח, לכן יש להיעזר בשיקום לאחר אירוע כזה, קראו על שיקום לאחר אירוע מוחי

שיקום פרטי – מה זה אומר?

זה נכון שאנחנו חיים במדינה שבה כל תושב זכאי לטיפול בעלויות נמוכות או ללא עלות כלל – אולם תהליכים שיקומיים תלויים פעמים רבות בביטוח בו מבוטח המטופל כמו גם בגורמים שונים. טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי מתרחש בדרך כלל בבית או בבית החולים במחלקות של אשפוז יום בעוד שטיפול פרטי של המומחים יעזור להשתקם בצורה נוחה ויעילה. שיקום בבית של המטופל מכיל כמה יתרונות בולטים כמו הנוחות שבטיפול בבית ללא נסיעות אל בית החולים. 

מדוע כדאי לבחור מטפלים פרטיים לאחר שבץ מוחי

יש כמה סיבות לבחירה כזאת, כמו העובדה שטיפול כזה חוסך זמן יקר כמו גם המתנה ונסיעות, בעוד ששיקום אינטנסיבי שמתקיים בחצי השנה הראשונה מרגע האירוע – יכול להטיב מאד ולשפר תוצאות. לכן חשוב לא להמתין אלא לבחור שיקום פרטי על ידי פיזיותרפיסט בבית. כדי לממן את הטיפול פנו אל קופות החולים ואל חברות הביטוח. גם הביטוח הלאומי יוכל לספק מימון במידה ומהטופל עומד בקריטריונים לקבלת סיוע.