כיצד נבנה בילדינו ביטחון עצמי

ביטחון עצמי לילדים

הקניית ביטחון עצמי לילד חשובה מאין כמותה. ילד או ילדה עם ביטחון עצמי, חיים בצורה בריאה הרבה יותר מאשר ילד עם פחות ביטחון עצמי ויש לשים לב לילדים שלנו ולבדוק כל הזמן האם הם צריכים שיפור בנושא.

כיצד נבנה בילדינו ביטחון עצמי

אז כיצד נבנה בילדינו ביטחון עצמי? לילדים שמרגישים טוב עם עצמם, יש את הביטחון לנסות דברים חדשים. הם נוטים יותר לנסות להתקדם במה שהם עושים כמיטב יכולתם. הם מרגישים גאים במה שהם עושים והערכה העצמית, מסייעת לילדים להתמודד עם טעויות שעשו.

ביטחון עצמי, עוזר לילדים לנסות שוב דבר כל דבר שהם עושים, גם אם הם נכשלים בהתחלה. כתוצאה מכך, הערכה עצמית מסייעת לילדים להיטיב בבית הספר, בבית ועם חברים.

דימוי עצמי אצל ילדים

ילדים עם דימוי עצמי נמוך, מרגישים לא בטוחים בעצמם. אם הם חושבים שאחרים לא יקבלו אותם, הם עשויים שלא להצטרף לחבורת הילדים בבית הספר. הם עשויים לתת לאחרים להתייחס אליהם בצורה גרועה. יתכן שהם יתקשו לעמוד על שלהם.

ילדים עם דימוי עצמי נמוך, עשויים לוותר בקלות, או בכלל לא לנסות שום פעולה יוצרת. ילדים עם דימוי עצמי נמוך מתקשים להתמודד עם עצמם בזמן שהם טועים, מאבדים או נכשלים במשימות. כתוצאה מכך, הם עשויים שלא להיטיב עם יכולתם.

כיצד מתפתח הערכה עצמית

הערכה עצמית יכולה להתחיל כבר בילדות. זה מתפתח לאט אצל הילד ולאורך זמן. הערכה עצמית אצל ילד, יכולה להתחיל רק מתי שהילד מרגיש בטוח, אהוב ומקובל.

זה יכול לקרות כבר כשהוא תינוק וזוכה לתשומת לב חיובית ולטיפול באהבה. ספרים רבים יכולים לעזור לכם בטיפול בביטחון עצמי ירוד אצל ילדים ובני נוער מתבגרים.