כמה תנועות טאי צ'י בסיסיות

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים שבוחרים לתרגל טאי צ'י לצורך שיפור הבריאות הפיזית והמנטלית שלהם. למעשה מדובר על צורת תרגול של צ'י קונג, שעברה הסבה לאומנות לחימה רכה. חשוב להדגיש כי לעומת אומנויות לחימה שונות המוכרות לנו במערב, כאשר מדובר על טאי צ'י מדובר על אומנות לחימה שונה לחלוטין, הקליקו לפרטים. למעשה מדובר על שיטת תרגול בעלת וותק של יותר מ- 4,500 שנים. שיטה זו מבוססת על פילוסופיה עתיקה ועל אורח חיים בריא ומאוזן, אשר הכרחי לצורך תרגול יומיומי מוצלח ופרודוקטיבי. מדובר למעשה על אומנות לחימה רכה, שאינה מבוססת על הצורך לנצח את היריב או לגבור עליו בלחימה, אלא על הרצון להפסיק את הלחימה באמצעות אומנות לחימה הגנתית. טאי צ'י מבוסס למעשה על משא ומתן בין שני היריבים, כאשר המטרה היא למצוא את הפשרה המתאימה ביותר עבור שני הצדדים.

תנועות טאי צ'י בסיסיות שכדאי להכיר – ההמלצות של אמיר פרלמן

אמיר פרלמן נחשב לאחת הדמויות המוכרות והידועות ביותר בעולם הצ'י קונג והטאי צ'י. הוא הקים בית ספר שמעביר קורסים שונים בתחום, כולל קורסי מדריכים, קורס מתקדמים למתרגלים וותיקים וכמובן מסגרות תרגול עבור מתרגלים חדשים ופחות מנוסים. המטרה היא להעביר את הידע העתיק הזה הלאה, על מנת שכל אחד יוכל ליהנות מהיתרונות העצומים שהוא מכיל. חשוב לזכור כי טאי צ'י אומנם נקרא אומנות לחימה, אך מיליוני אנשים מתרגלים אותו על בסיס יומיומי לצורך שיפור הבריאות ומצב הרוח שלהם בלבד. רבים מהם לא מעוניינים כלל באלמנט הלחימה שטמון בשיטה, היות והם מתרגלים בעיקר את האספקט המדיטטיבי שלה.

ישנן מספר תנועות טאי צ'י בסיסיות המרכיבות למעשה את הפורם הקצר. תנועות אלו נחשבות לתנועות יסודיות שכל מתרגלי השיטה חייבים להכיר. מדובר על 8 תנועות, כאשר חלקן מורכבות יותר וחלקן קצרות ופשוטות יותר. בכל מקרה, יש לבצע אותן בצורה מדויקת וסימטרית לחלוטין. תנועות אלו כוללות את הפתיחה, תנועת הקוף, הברשה, רעמת הסוס, להשיט עננים, התרנגול הזהוב, העיט מגן על הקן, לתפוס את זנב הסנונית, הצלבת הידיים וסגירה.

קראו בהרחבה https://www.mqgisrael.com/articles/tai-chi-chuan-form-the-eight-movements