מה כדאי לדעת לפני שעושים הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

חשיבות המראה האסתטי והצבע של השיניים הפכו למאוד חשובים בעיני הציבור. שיניים לבנות הן רצון מאוד נפוץ המשותף להרבה מאוד אנשים. שוק הלבנת השיניים מוצף במוצרים שונים המבטיחים ללקוחות שלהם תוצאות מהירות ובפרסומים של רופאי שיניים המציעים טיפולים להלבנת שיניים מקצועיים, מהירים ובמחיר נוח.

אך לפני שאתם קופצים ומחליטים לנסות את האפשרויות השונות להלבנת שיניים העומדות לפניכם. עליכם לדעת שהלבנת שיניים היא תהליך לכל דבר. כלומר, הלבנת שיניים מצריכה הכנה, הקפדה על דרישות הטיפול ושימור של תוצאות הטיפול.

הלבנת שיניים לא מתאימה לכל אחד

למרות שיש הרבה מאוד סוגי טיפולים והרבה מאוד מוצרים בשוק להלבנת שיניים שאפשר לרכוש ללא מרשם, הלבנת שיניים היא לא בהכרח טיפול ללא סיכונים. הלבנת שיניים לרוב כוללת שימוש בחומרים על בסיס חמצן ויש אנשים שרגישים לחומרים אלו.

בנוסף לכך, לאנשים שיש להם בעיות בשיניים או בחניכיים מומלץ להימנע מהלבנת שיניים שכוללת חומרים אלו שכן הם יכולים להביא דווקא לנזק.

באופן כללי תמיד לפני התחלת טיפול להלבנת שיניים בין אם זה טיפול במרפאה או לא, כדאי ללכת לרופא השיניים על מנת לברר קודם כל שהשיניים שלכם בריאות ושתוכלו להתחיל בטיפול ללא סכנה.

איך מתבצעת הלבנת שיניים

הלבנת שיניים במרפאה היא הלבנת שיניים יותר חזקה ואפקטיבית. שיטות הלבנת השיניים במרפאת שיניים הן מגוונות. באופן כללי המכשירים וריכוזי החמצן הגבוהים במשחות המשתמשים בהם מצריכים את מעורבות רופא השיניים.

הלבנת שיניים במרפאה יכולה להתבצע באמצעות לייזר. שיטה זאת היא האגרסיבית ביותר ועם הריכוז הגבוה ביותר של חומר מלבין. מכיוון שהשיטה די אגרסיבית היא גם לרוב מלווה ביותר רגישות בשיניים לאחר הטיפול. השיטה מניבה את התוצאות המהירות ביותר אך היא גם היקרה ביותר ויש בה יחסית סיכון גבוה יותר לדלקות, שחיקת השיניים או לפגיעה בעצבים וברקמות. (רצוי לקרוא עוד על הלבנת שיניים נכונה)

שיטה שנייה היא בעזרת מנורת LED הפועלת בדומה ללייזר אך היא פחות אגרסיבית. זאת השיטה היותר נפוצה מכיוון שהיא מניבה תוצאות טובות והיא פחות אגרסיבית.

השיטה השלישית היא ציפוי חרסינה לשן. שיטת טיפול זאת מתאימה לאלו שרוצים גוון לבן לחלוטין או ששיטות ההלבנה האחרות לא עובדות על השיניים שלהם. הטיפול הזה לא כואב ואין צורך בהרדמה אך הוא הרבה יותר יקר מטיפולי ההלבנה.

בנוסף, קיימים מוצרים בייתים רבים שמכילים גם כן חומרי הלבנה בריכוזים שונים אך כולם יהיו ריכוזים נמוכים יותר מאלו שנמצאים אצל רופאי השיניים.

מוצרים אלו לרוב מצריכים השקעה והתמדה בטיפול והתוצאות לא נראות לעין לאחר טיפול אחד. אך הם יהיו הרבה יותר זולים מטיפול אצל רופאי השיניים.

איך לשמר את תוצאות הלבנת השיניים

הלבנת השיניים לא מחזיקה לנצח, אך ניתן להאריך את התקופה הזאת על ידי שמירה נכונה על היגיינת הפה והימנעות ממאכלים ושתייה המכתימים את השיניים כמו פירות הדר או קפה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

למה ילדים מרטיבים בלילה?

למה ילדים מרטיבים בלילה? ד”ר קובי שגיא משתף

ילדים רבים מרטיבים בלילה, למרות שהם כבר מזמן נגמלו מחיתולים. ניתן כמובן למצוא סיבות רבות ומגוונות להרטבת לילה, החל משינה עמוקה מדי שאינה מאפשרת לילד להתעורר על מנת לרוקן את השלפוחית שלו בשירותים, ועד להתפתחות איטית יותר או סתם תקופה

קרא עוד »

אימוץ חתולים – האם הם חיות בית?

חתולים הם הדבר הכי מתוק שניתן למצוא בסמוך למקומות מגורי אדם. חתולים מוסיפים נראות מעניינת לבית ובנוסף, הם שומרי הראש שלכם בכל מה שקשור לעכברים וחרקים המתגנבים אליכם לבית.

קרא עוד »
להתאמן בטאי צ'י לבד

איך להתחיל להתאמן בטאי צ’י לבד

כל אחד מאיתנו היה שמח אם היה לו רגע אחד של פנאי, בו הוא יכול להתנתק מהכל, לתת לגוף שלו להירגע מתלאות היום, מהלחצים והמתחים שאופפים אותו, להתחבר אל עצמו וליהנות מזרימת אנרגיה בצורה נכונה. יש מי שבוחר להשתמש ברגע

קרא עוד »