המרכז לביטוח מקצועות הספורט – מדוע חשוב ביטוח למאמנים ולמתאמנים

יותר ויותר ישראלים מבצעים בשנים האחרונות פעילויות ספורטיביות שונות, בין אם מדובר בפעילויות בחדר כושר, פארקים ובמקומות אחרים. יש מי שמתאמן במכון באופן קבוע, יש מי שרץ להנאתו ובמרוצים, יש לא מעט אנשים שמבלים שעות ארוכות ברכיבה על אופני שטח או כביש, ועוד סוגים שונים של פעילויות ספורט שכיחות יותר או פחות.

אחת הבעיות שאיתם מתמודדים מתאמנים וכן המאמנים שלהם היא, שלא פעם הם מוצאים את עצמם בתוך סבך של פציעות, דלקות, מחלות, ודברים אחרים שעלולים להשפיע על התפקוד שלהם, לא רק באופן זמני, אלא הרבה פעמים גם באופן קבוע. באופן טבעי, אותם מאמנים ומתאמנים, אינם מבוטחים כנגד מצבים אלה, מה שכמובן אומר, שאם חס וחלילה קורה להם משהו, הם עלולים למצוא את עצמם בבעיה, בין אם זה במובן שהם לא יוכלו לשאת בעלויות הטיפול ובין אם זה אומר, שהם עלולים להיתבע על ידי המתאמנים שלהם (במידה והם מאמנים כמובן).

אחת האופציות הטובות ביותר עבור מתאמנים ומאמנים זה לעשות ביטוח מיוחד לספורטאים אצל המרכז לביטוח מקצועות הספורט. הרעיון שעומד מאחוריו הוא מאוד פשוט. במקום להגיע למצב בו הם צריכים בכל העלויות בעצמם, הרי שאם חס וחלילה קורה משהו, חברת הביטוח נושאת בעלויות ועוזרת להם להתמודד איתן. זה כמובן תלוי בסוג המסלול, הפרמיה, אופי החוזה עם חברת הביטוח וכן בהיבטים אחרים.

לפני שנסביר מה הן הנקודות שצריך לבחון בהקשר זה, צריך לומר, הביטוח מיועד לכל הספורטאים והמאמנים. גם אם אתם מאמני ריצה של חובבי ריצה, רצוי שיהיה לכם ביטוח כזה.

כיצד עושים ביטוח בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה החברה מציעה לנו מבחינת עלויות ומבחינות אחרות. מה בדיוק כולל המסלול ואיך הוא בנוי.

שנית, אנחנו צריכים לבחון אילו פעילויות ספורט הוא מאגד והאם מדובר בביטוח ספציפי או כללי, כלומר, האם הוא מתייחס אך ורק לספורט שהוא מבצעים או מעבר לכך, האם הוא כולל אימונים בשטח או רק במקום סגור, האם הוא מחייב אותנו לדברים מסוימים.

שלישית, איך אנחנו מקבלים החזר על ההוצאות השונות, מה נדרש מאיתנו להציג ומתי עלינו לעשות זאת.

הביטוח באמצעות סוכנות ביטוח אנגלמן