חשיבותו של ויטמין D

חשיבותו של ויטמין D

אחד הויטמינים החשובים ביותר לאדם, הוא ויטמין D. הוא מממלא צרכים שונים, הן דומים אצל שני המינים והן שונים אצל כל אחד מהם. 

לצד החשיבות הרבה שלו, ישנה בעיה מסוימת עם ויטמין D והיא, בשביל לצרוך את הכמות הנדרשת באופן טבעי, אנחנו צריכים להיחשף לשמש. אך אפילו בישראל, מדינה שטופת שמש, זה בלתי אפשרי להיחשף למשך הזמן הנדרש בשביל לקבל את הכמות הנדרשת, ולכן יש צורך להשתמש בתוספים מהאתר https://www.pharmasale.co.il אשר יספקו את הכמות המספקת שהגוף צריך. 

מלבד שמש ותוספי תזונה, אפשר קבל ויטמין D מכולסטרול (בעקבות חשיפה לשמש) וכן מתזונה באופן ישיר. ההמלצה היא לשלב בין חשיפה לשמש ובין תוספי תזונה. כך אפשר לקבל את הכמות הנדרשת. 

לפני שנסביר מדוע מדובר בוויטמין חשוב לגוף, יש להדגיש, אפשר לראות את הרמה הקיימת בגוף באמצעות מדדים של בדיקות דם. כמו שציינו בתחילת המאמר, גברים ונשים זקוקים לו בהיבטים משותפים, וגם בהיבטים שמתאימים לכל אחד מהמינים. לכן, גם הרמות ייבדקו בהתאם לצרכים שלהם. 

מה החשיבות של ויטמין D

החשיבות של ויטמין D, באה לידי ביטוי בצורות שונות. בראש ובראשונה הוא שומר כל כך שלא תהיה בריחת סידן ולא יהיה דלדול במסת העצם. הוא תורם להפעלה נכונה ובריאה של השרירים וכן מונע עייפות ותחושת דיכאון. 

בקרב נשים בהריון ועוברים, הרי שמחסור עלול לייצר נזק אצל העובר, בפרט במערכת החיסונית ובמוח. הוא גם יכול לפגוע בהתפתחות של מהלך ההיריון. כיום אנחנו יודעים שויטמין D, גם מונע ומרפא מחלות שונות, כולל מחלות סרטן, יתר לחץ דם, סוכרת ועוד. 

לכן יש חשיבות רבה לצרוך ויטמין D, בין אם זה באמצעות תוספים, תזונה ישירה או כאמור חשיפה לשמש. מעבר לעניין של צריכת ויטמין D, חשוב לזכור שבין אם אנחנו צורכים תוספי תזונה ובין אם אנחנו מבקשים לצאת החוצה להיחשף לשמש, הרי שיש לכך משמעויות אחרות. לכן חשוב לשלב בין השניים, מאחר ושני הדברים יכולים להטיב איתנו ולעזור לנו להתמודד טוב יותר עם המצב בו אנחנו נמצאים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

כמה עולה השתלת שיער

כמה עולה השתלת שיער

השתלת שיער מהווה את הפתרון האידיאלי עבור כל מי שסובל מהתקרחות. אומנם ניתן היום למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של שמפו, משחות, תרופות ותכשירים שונים, אך הפתרון היעיל ביותר הינו השתלת זקיקים. כמובן שניתן היום למצוא בשוק מספר שיטות

קרא עוד »
טיפול בפטריות בציפורניים

טיפול בפטריות בציפורניים

טיפולים בזיהומים פטרייתיים בציפורניים, יכולים להיות קשים. שוחחו עם פודיאטור מומחה או הרופא שלכם אם אסטרטגיות טיפול עצמי ומוצרים ללא מרשם לא עזרו לריפוי. הטיפול תלוי בחומרת מצבכם ובסוג הפטרייה הגורמת לו. טיפול בפטריות בציפורניים פטרת ציפורניים משפיעה על מיליוני

קרא עוד »
תיקון הליכונים ברחובות

האם אפשר לבצע החלפת רצועה להליכון לבד?

לא משנה אם אתם רצים או הולכים, אתם זקוקים לו, למכשיר, חי נושם ורץ. כשצריך לקרוא לטכנאי של VTT שיתקן את המכשיר, שגרת האימונים שלכם נפגעת ואפילו אם זה רק לכמה ימים זה לא נעים ולא כדאי.  כפי שתוכלו לראות

קרא עוד »