חשיבותו של ויטמין D

אחד הויטמינים החשובים ביותר לאדם, הוא ויטמין D. הוא מממלא צרכים שונים, הן דומים אצל שני המינים והן שונים אצל כל אחד מהם. 

לצד החשיבות הרבה שלו, ישנה בעיה מסוימת עם ויטמין D והיא, בשביל לצרוך את הכמות הנדרשת באופן טבעי, אנחנו צריכים להיחשף לשמש. אך אפילו בישראל, מדינה שטופת שמש, זה בלתי אפשרי להיחשף למשך הזמן הנדרש בשביל לקבל את הכמות הנדרשת, ולכן יש צורך להשתמש בתוספים מהאתר https://www.pharmasale.co.il אשר יספקו את הכמות המספקת שהגוף צריך. 

מלבד שמש ותוספי תזונה, אפשר קבל ויטמין D מכולסטרול (בעקבות חשיפה לשמש) וכן מתזונה באופן ישיר. ההמלצה היא לשלב בין חשיפה לשמש ובין תוספי תזונה. כך אפשר לקבל את הכמות הנדרשת. 

לפני שנסביר מדוע מדובר בוויטמין חשוב לגוף, יש להדגיש, אפשר לראות את הרמה הקיימת בגוף באמצעות מדדים של בדיקות דם. כמו שציינו בתחילת המאמר, גברים ונשים זקוקים לו בהיבטים משותפים, וגם בהיבטים שמתאימים לכל אחד מהמינים. לכן, גם הרמות ייבדקו בהתאם לצרכים שלהם. 

מה החשיבות של ויטמין D

החשיבות של ויטמין D, באה לידי ביטוי בצורות שונות. בראש ובראשונה הוא שומר כל כך שלא תהיה בריחת סידן ולא יהיה דלדול במסת העצם. הוא תורם להפעלה נכונה ובריאה של השרירים וכן מונע עייפות ותחושת דיכאון. 

בקרב נשים בהריון ועוברים, הרי שמחסור עלול לייצר נזק אצל העובר, בפרט במערכת החיסונית ובמוח. הוא גם יכול לפגוע בהתפתחות של מהלך ההיריון. כיום אנחנו יודעים שויטמין D, גם מונע ומרפא מחלות שונות, כולל מחלות סרטן, יתר לחץ דם, סוכרת ועוד. 

לכן יש חשיבות רבה לצרוך ויטמין D, בין אם זה באמצעות תוספים, תזונה ישירה או כאמור חשיפה לשמש. מעבר לעניין של צריכת ויטמין D, חשוב לזכור שבין אם אנחנו צורכים תוספי תזונה ובין אם אנחנו מבקשים לצאת החוצה להיחשף לשמש, הרי שיש לכך משמעויות אחרות. לכן חשוב לשלב בין השניים, מאחר ושני הדברים יכולים להטיב איתנו ולעזור לנו להתמודד טוב יותר עם המצב בו אנחנו נמצאים.