סוגי גלישה בסקייטבורד

סוגי גלישה בסקייטבורד

ישנו מגוון של סגנונות גלישה על סקייטבורד, חלקם מתאימים למתחילים וחלקם דורשים שליטה בסקייטבורד ברמה גבוהה ולא מומלצים למתחילים. אז מהם סוגי הגלישה על סקייטבורד ואיך תוכלו להיות אלופים על הצעצוע המגניב הזה?

סוגי גלישה בסקייטבורד

Freestyle Skateboarding

החלקה חופשית, היא אחד מסוגי הסקייטבורד האמנותיים ואקספרסיביים ביותר. בניגוד להחלקת רחוב, להחלקה חופשית אין כללים או מטרות. הכל עניין של הבעה, יצירתיות ואימפרוביזציה. 

לפני שאתם יוצאים למסע, עקבו אחר טיפים מועילים שיעזרו לכם להתחיל את המסע החדש הזה אל עולם הפרי-סטייל.

מהם סגנונות גלישה על סקייטבורד?

Street Skateboarding

זהו כנראה הסגנון הפופולרי ביותר מבין סגנונות גלישה על סקייטבורד מכיוון שהוא נגיש בכל עיר, מושב או קיבוץ. סגנון זה, אינו דורש ציוד מיוחד או אפילו הרבה מקום (אפילו חניה ריקה תספיק בהתחלה). 

החלקה ברחוב, סובבת סביב טריקים כמו ollie, grinds ו flips שאפשר לעשות עם ידע בסיסי ומעט מאמץ. גם התרגילים הבסיסים האלה, דורשים אימון ותרגול כדי שיהיו מושלמים.

סגנון זה מאוד פופולרי ונוח למתחילים, מפני שתוכלו לבצע מגוון של תרגילים ברחוב – אך הכל יהיה תלוי במצב הרצפה עליה תבצעו פעלולים.

איזה ציוד לקנות לסקייטבורד?

ראשית, תמיד רעיון טוב להשקיע בציוד איכותי אם אתם מעוניינים להפוך למחליקי סקייטבורד חופשיים. כלומר, כדאי לחפש סקייטבורדים, מגפיים, גלגלים ומסבים איכותיים. תצטרך גם ציוד מגן לסקייטבורד כמו קסדות ומגני ברכיים כי נפילה אחת ממנו, יכולה לסיים את הקריירה שלכם.

כך או כך,, מומלץ להתחיל להסתובב עם מחליקים חופשיים אחרים, כי זה יעזור לכם לקבל השראה מאלה שעושים זאת זמן רב. יש המון מדריכים מעולים שילמדו אתכם כל מיני טריקים וטכניקות שיהפכו את חווית ההחלקה שלכם להרבה יותר מהנה ובטוחה.

אולי יעניין אתכם גם: איפה יש סקייטפארק?