מה זה אומר זרע חלש?

הפריית ביצית ברחם נעשית על ידי זרע אחד המצליח ל"השיג" את האחרים. מייד לאחר הפליטה הוא מתחיל במסע אל עבר הרחם מהנרתיק ועובר דרך החצוצרה. מדובר על מרחק גדול, יחסית, לגודלו של הזרע. זרע חלש לא מצליח במשימה בגלל שאין לו את העוצמה לכך. קיימים גם מקרים בהם לאישה יש צוואר רחם נוקשה המקשה עליו. הוא לא מצליח להגיע לרחם ולחדור את הביצית ומשום כך  לא ייתכן היריון. זוהי אחת הסיבות הנפוצות לאי פריון של הגבר וניתן לאתר את הבעיה בבדיקות במעבדת מומחים לפוריות הגבר. 

בדיקה מקצועית

כאשר מתברר כי האישה איננה נכנסת להיריון לאחר ניסיונות ממושכים אזי בדיקת פוריות הגבר היא אחת הראשונות להיעשות מאחר ומדובר על בדיקה קלה ופשוטה, יחסית, המספקת תשובות ותוצאות מהירות. זאת, לעומת בדיקות ממושכות וטיפולים ארוכים אצל האישה. הרצון הוא לשלול בעיות אצל הגבר ולהמשיך הלאה. לאחר קבלת תוצאות בדיקת זרע של גבר במעבדת גבריאל ניתן לקבל ייעוץ מהמומחים של המעבדה. קיימים טיפולים המציגים פתרונות טובים, יעילים ומוכחים להצלחת המשימה.

הזרעה מלאכותית

הטיפול היעיל ביותר הוא לסייע לזרע בצורה מלאכותית. הכול מתחיל בקבלת מנת זרע מהגבר, בתהליכי מעבדה בוחרים את הטובים ביותר ואותם מזריקים ישירות לרחם ובסמוך לחצוצרה. משם הזרע יוכל להגיע ביתר קלות אל הביצית. תהליך זה קרוי הזרעה מלאכותית הנעשה במסגרת תהליך מורכב של השבחת זרע. לאחר בחירת הזרע הוא משומר בתנאים מיוחדים ומוזרק לרחם בעת שהביצית מוכנה להפריה. יש חשיבות להחדרת כמות מזוקקת ומדודה של זרע על מנת שתהליך יצליח. מומלץ לבצע תהליך זה במעבדה בעלת ניסיון. למומחיה יש ידע רב וניסיון מצטבר מעשרות מקרים דומים בעבר, ומשום כך, סיכויי ההצלחה גבוהים, יחסית.