מהי מחלקה סיעודית בבית אבות?

בתי אבות הם המקום המתאים לקשישים במצבים שונים. זה יכול להיות הורה מבוגר, אדם שחי עם עצמו או אדם שהגיע למצב פיסי מוגבל. תמיד הוא יכול למצוא את מקומו במחלקה המתאימה לו בבית אבות. בית אבות מכיל מחלקות שונות אשר לכל אחת מהן התאמה לקהל יעד אחר. אחת המחלקות נקראת בשם מחלקה סיעודית. מהי מחלקה סיעודית בבית אבות? זו מחלקה שמיועדת לקשישים שמוגדרים כסיעודיים. כלומר, קשישים שמחמת מצבם הגופני אינם יכולים לבצע פעולות יומיומיות בעצמם. הם זקוקים לעזרה רבה במישורים שונים; אכילה, רחצה, התלבשות וכן הלאה.

המענה שיש במחלקה הסיעודית

היות וקשיש סיעודי זקוק למענה מותאם עבורו, מתייחסים במחלקה הסיעודית לצרכים ולמוגבלות, ודואגים לספק לו את המיטב לפי מצבו. הכול כדי שהוא יוכל להמשיך להזדקן בכבוד ובנוחות, בלי לחוש את המוגבלות שנמצאת בעוכריו לכל אורך הדרך. במחלקה זו יהיה צוות נרחב יותר אשר עבר הסמכה מתאימה למען יוכל לעמוד לשירות הקשישים בהתאם לצורך. כמו כן יש במחלקה הסיעודית מענה רפואי נרחב יותר, וזאת כדי לוודא שכל קשיש מקבל את המענה הנדרש לו לפי מצבו, ועל הצד הטוב ביותר.

לקבל את מלוא הזכויות

חשוב להבין כי קשיש סיעודי זכאי לקבל עזרה בהתאם למצבו, וזאת על פי חוק הסיעוד. כדי שהוא אכן יקבל את המענה הזה עליו לעבור מבחן רלוונטי וכן להגיש מסמכים מתאימים לחברת הביטוח. כך שהוא יוכיח שהוא זקוק לעזרה מסיבית ומוגדר כסיעודי. לא תמיד קל לעבור את המשוכה הזו, אך כדי להיות זכאים לכל הזכויות יש לדאוג לכך. כיוון שגם השהות במחלקה סיעודית היא לא דבר זול, וכל קשיש באשר הוא צריך למצוא את הדרך לממן את הפתרון הזה, כמובן שהדבר מתבצע בעזרת בני המשפחה המסורים לו.

> קראו בהרחבה על מחלקה סיעודית בגיל פז!