מהי הדרך המומלצת לטיפול בדום נשימה בשינה

מה זה נחירות? מה ההבדל בין דום נשימה בשינה ונחירות? למה זה כל כך גרוע? מהם התסמינים של דום נשימה בשינה? כיצד לטפל בדום נשימה בשינה. אבל המאמר הראשון הזה ינסה לתת סקירה של מה זה נחירות ומה גורם לה.

 מהן נחירות? 

נחירות (או נחירות) פירושן צליל חזק וחוזר על עצמו המתרחש בדרכי הנשימה המחבר את הגרון עם האף. כאשר נתיב הנשימה חסום על ידי ריר יבש, אוויר שיורד מהגרון נאלץ לצאת מהאף והפה דרך מעבר צר הנקרא קנה הנשימה (או קנה הנשימה). כאשר הוא מגיע לגבול העליון שלו, חסימה זו גורמת לגופך לנסות לנשום דרך הפה ו/או הגרון. זה גורם לצליל נחירות חזק . כלל אצבע טוב למניעת נחירות הוא: אם אתה מסוגל לנשום כרגיל דרך הפה, אז זה צליל בריא ונורמלי. ככל שהקול חזק יותר ועוצמת הקול של אוויר שנאלץ לצאת מדרכי הנשימה שלך לתוך הריאות שלך, כך גדל הסיכוי שיש לך דום נשימה בשינה לכן כדאי שיהיה גם נתיב אוויר איכותי. 

מה גורם לדום נשימה בשינה?

ישנן מספר סיבות בסיסיות שיכולות לגרום לנחירות. חלקם עשויים להיות מופעלים על ידי תרופות שאתה לוקח או מזון שאתה אוכל. זה עלול להיגרם גם מהפרעות בדרכי הנשימה (כגון אסטמה). דום נשימה בשינה משפיע על יותר אנשים מאשר נחירות עצמן ורבים אינם ברורים. התסמינים הם אובדן מתקדם של חמצן במהלך השינה, מה שמקשה על נשימה רגילה וגורם לאדם להתעורר מתנשף באוויר. בתחילה, הנחירות גורמות רק למטרד קל או מטרד, אך בהדרגה הן עלולות לגרום לבעיות בריאות חמורות כגון בעיות נשימה, מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) והתקפי לב. הרבה אנשים פשוט לא מבין שהם נוחרים. נחירות הן כאשר נתיב הנשימה (המעבר מהאף לגרון) חסום כך שלא ניתן לשמוע את קולו של אדם בבירור. לאנשים רבים יש בעיות עם זה, אבל זה יכול להתרחש גם ללא כל סיבה ברורה. כדי להבין ולטפל בנחירות בצורה יעילה, אנחנו צריכים להבין מה זה ואיך לטפל בזה. 

הדרך היעילה ביותר לטפל בדום נשימה בשינה הוא להשתמש במסכה ייעודית שתסייע לנשימה טובה ובטוחה יותר במהלך הלילה אך כדאי גם להכיר את שיטת בוטייקו לטיפול טבעי בהפרעות.