מה עושים במקרה של אינפקציה בחורים באוזניים?

חורים באוזניים הם לא משחק ילדים. אמנם הורים רבים בוחרים לנקב את האוזן של התינוק בגיל צעיר מאוד, וילדים רבים כבר עונדים לאזניהם עגילים, הקליקו למידע נוסף. אבל יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מכך שמדובר על עסק רציני שצריך לפעול בו באחריות. כי אם לא נעשה כך אנחנו עלולים להסתבך. ובענייני בריאות לא כדאי להסתבך… אחת התופעות שעלולות להופיע בגין ניקוב חורים וענידת עגילים היא אינפקציה בחורי העגילים.

מה זה אינפקציה?

אינפקציה זו תופעה בה האוזן מגיבה בצורה לא רצויה, והיא מפתחת זיהום כתוצאה מהחור שנוקב בה. האינפקציה נפוצה מאוד בתקופה הסמוכה לניקוב החורים. כמו כן היא עלולה להתפתח בשלבים שונים ללא כל סיבה נראית לעין. אם כי כאשר מחליפים עגילים התופעה עלולה להתפרץ ולהופיע. האינפקציה כרוכה בהפרשות זיהומיות וכן בכאבים שנוצרים באזור תנוך האוזן. יש לטפל באינפקציה כראוי כדי למנוע החמרה של המצב. כמו כן הכאבים מאלצים אותנו לטפל בהקדם, כדי למנוע את חוסר הנעימות שבעניין.

טיפול מתאים על פי ההנחיות

חורים באוזניים שגורמים לאינפקציה מחייבים טיפול מתאים. הדבר הראשון שעלינו לוודא כי העגילים ראויים ענידה, וכי הם מוגדרים כהיפואלרגניים. נתון זה משמעותי מאוד, שכן יש כיום בשוק התכשיטים עגילים באיכות ירודה אשר המגע של חומר הגלם עם חור העגיל עלול לגרום לרגישות ולפתח זיהום. במידה והעגיל הינו היפואלרגני הסיכויים לפתח אינפקציה יורדים משמעותית, קראו בהרחבה. מלבד לנקודה חשובה זו יש לדעת כי האוזן מחייבת טיפול מתאים. וזאת לפי הנחיות של מי שביצע את החור או כהמלצת רופא.

משחה, ניקוי וטיפול הולם

במידה ואכן התפתחה אינפקציה בחורי האוזניים יש לטפל במלוא הרצינות. יש לחטא את האוזן ולמרוח משחה אנטיביוטית. כמו כן אם העגילים אינם מתאימים חשוב להסיר אותם בהקדם האפשרי. ניקוי האוזן והסרת ההפרשות תאפשר לנו לשמור על החורים מפני זיהומים והחמרה של המצב.

ניקוב חורים זה עניין רציני

כן, לפני שבוחרים לבצע ניקוב חורים יש לזכור כי זו פעולה משמעותית שלא כל אחד ראוי לבצע אותה עבורנו. נבחר שיטה בטוחה ועגילים היפואלרגניים, ונטפל באוזניים כראוי.