מהי ארוחה מותאמת אישית

כידוע תזונה היא דבר חשוב מאוד לשמירה על אורח חיים בריא, להורדה במשקל או אפילו שמירה על משקל תקין. תזונה בריאה וטובה עשויה להשתנות מאדם אחד לאחר, שכן בהתאם לפעילות שלנו במהלך היום ולנתונים הפיזיים שלנו, ייתכן ונצרוך כמות שונה של קלוריות, חלבונים ומרכיבים אחרים במהלך היום. משום כך חשוב לאכול ארוחות המתאימות לנו בצורה אישית. מבלי שתצטרכו ללכת במיוחד לתזונאי ולהכין לעצמכם את האוכל בפינצטה – צרו עמנו קשר באתר השריף הבריא ולאחר מילוי שאלון קצר נוכל להתאים עבורכם בדיוק את הארוחות שאתם צריכים לפי הצרכים האישיים שלכם.

ערך קלורי המותאם אישית לצרכים שלכם:

נתחיל מנושא הערך הקלורי. הקלוריות נחשבות לאנרגיה של הגוף אולם אם נצרוך יותר מהכמות שאנו שורפים במהלך היום נעלה במשקל. לכן גם צריכת הקלוריות משתנה בין אדם אחד לאחר בהתאם לעבודה שלו, אורח החיים שלו, פעילות ספורטיבית שהוא משלב ועוד. אדם ממוצע עשוי לצרוך בין 1500 ל-1800 קלוריות ביום לערך אולם כדאי להיעזר בתזונאי בנושא זה. ארוחה מותאמת אישית תהיה חלק מתפריט יומי עם כמות הקלוריות המומלצת לצריכה עבורכם.

בניית תפריט תזונה נכון הכולל את כל המרכיבים הנדרשים:

מכאן אנו מבינים כי חשוב לבנות תפריט תזונה נכון הכולל את כל המרכיבים הנדרשים לתחזוקה של הגוף. כאמור מלבד פחמימות הגוף זקוק גם לחלבונים, וויטמינים מקבוצות שונות, סיבים תזונתיים, ברזל ועוד. מומלץ לבנות תפריט תזונה המכיל כמה שיותר מהמרכיבים הללו (או את כולם כמובן) במינון הנכון עבורכם.

מתאמנים באופן קבוע? הארוחות שלכם שונות מאדם ממוצע:

כפי שהזכרנו קודם. לאנשים שמתאמנים ושורפים קלוריות רבות יותר במהלך היום יש תפריט שונה מאדם ממוצע. הם יוכלו לצרוך יותר קלוריות במהלך היום כדי לא להרזות יותר מדי בזמן קצר ולפגוע בגוף שלהם. כמו כן אלה הפועלים לטובת חיטוב הגוף זקוקים לקלוריות וחלבונים במינון נכונה לבניה מחודשת של השרירים לאחר האימון.

לפרטים נוספים ולהזמנות: https://www.chef-bari.co.il/