למה חובה לשים קסדות לאופניים בזמן רכיבה?

אופניים הינם קלים ונוחים לנסיעה, ולכן, מועדפים על רבים. הם נועדו לרכיבה בדרכים עירוניות, באזורים כפריים, בהרים, בפארקים בטבע ועוד. אחד החסרונות ברכיבה עליהם הוא נושא הבטיחות הגרועה הנובעת ממספר אלמנטים. משום כך, יש להצטייד בקסדה לראש שתפקידה הינה למנוע פגיעת ראש בעת תאונה. בנוסף, במגיני מרפקים וברכיים, בחליפות רכיבה מיוחדות ובאלמנטים נוספים לבטיחות. החובה ללבישת קסדה מעוגנת בחוק עקב תאונות קשות שחלקן אף גרמו גם למוות. במקרים רבים התברר כי קסדה לאופניים בלמה פגיעות שעלולות היא לגרום לנזקים גופניים בלתי הפיכים לרוכב.

סכנות לרוכבי אופניים

הסכנות לרכיבה על אופניים רבות ומורכבות. ראשית, הם נעים על שני גלגלים, ומטבע הדברים, יציבים פחות מאשר כלי רכב בעלי ארבעה גלגלים ואפילו שלושה. ניתן ליפול מהם בשעת עמידה במקום, ויותר גרוע, בעת נסיעה כאשר הגוף נמצא בתנופה חזקה. או אז, הנפילה הופכת להיות קשה יותר. אופניים הרים למשל מיועדים לנסיעה בשבילים מאתגרים ומורכבים בעלי זוויות חדות, ללא שוליים, עם אבנים והמורות וכאן הסכנה לנפילה עצמית רבה אף יותר. במקרים רבים בעת רכיבה בקבוצות עלולות לקרות התנגשויות בין שני רוכבי אופניים, ובכל אחת מהן תהיה נפילה כואבת.

משתמשי דרך שונים

אחת הבעיות החמורות היא בעת נסיעה בשטחים עירוניים. לא בכל מקום סוללים נתיבים לאופניים והסכנה היא מצד מכוניות, אופנועים, ומשתמשי דרך אחרים. במקרים מסוימים, נכנסים הולכי רגל למסלולי אופניים ואז המפגשים הם בלתי נמנעים. מומלץ, איפה, לרכוש קסדה מלאה לאופניים איכותית אשר תתאים היטב לראש ואשר תספק הגנה מקסימאלית. מומלץ תמיד לרכוש אופניים איכותיות וחזקות אשר ישרדו נפילות והתנגשויות בצורה טובה. משווקים בעלי מוניטין מחזיקים ברשותם מלאי גדול של מוצרים אלו וניתן לבחור את המתאימים ללא קושי.