איך מיינדפולנס יתרום לנו לנחת בחיים?

רובינו חיים בעולם לחוץ ומתוח, עולם שמורכב מרצף בלתי פוסק של משימות ומטלות שיש לבצע בזמן מוגדר. כולנו מכירים את תחום הלחץ בחזה, כאשר יש צורך להגיע לפגישה חשובה בעבודה, אבל אנחנו עדיין תקועים בפקק בדרך לגן של הילד. במצב כזה למשל, חשוב להבין כי כל הדאגה שבעולם לא תשנה את המצב, לכן למה לדאוג? החוכמה היא להבין את המצב שבו אנו מצויים, לעשות את המרב כדי לשפר אותו ובעיקר לשחרר את כל הרגשות השליליים שמונעים מאתנו להתבונן בצורה צלולה על המצב. קורס מיינדפולנס מלמד אותנו בדיוק כיצד לעשות זאת. מי שבוחר לתרגל את השיטה, בוחר למעשה לשחרר את כל הדאגות הרגילות לכסף, לבריאות, לילדים, לבני הזוג וכדומה. השיטה מלמדת אותנו להיות כאן ועכשיו, תוך כדי שחרור של מחשבות לגבי העתיד או העבר.

כל היתרונות של תרגול מיינדפולנס

כאמור, אנחנו חיים בעולם של לחץ, מתח, חרדה ואין סוף של משימות ומטלות יומיומית. הגוף שלנו נמצא תחת סטרס, דבר שגורם להפרשת הורמוני הקורטיזול והאדרנלין. הדבר מייצר הפרעות שינה, כאבי שרירים ותחלואים נוספים. אין ספק כי הלחץ התמידי הזה יוצר בעיות בריאות רבות ואפילו מחלות כרוניות של מערכת העיכול ומערכת החיסון. על מנת להתמודד טוב יותר עם הלחץ, מומלץ להתחיל לתרגל מיינדפולנס, אשר הוכח כמסייע בהפחתת רמות הלחץ. מדובר על מדיטציה פשוטה יחסית שכל אחד יכול לבצע, ללא שום צורך באביזרים מיוחדים או ציוד מיוחד. תרגול קבוע מאפשר ללמד את הגוף להירגע בצורה מהירה יותר, לקבל סיטואציות לא נעימות בשיוויון נפש ובעיקר ללמוד לקבל את עצמכם כמו שאתם. מחקרים רבים שנעשו בנושא הראו כי תרגול יומיומי יכול לשפר את תפקוד מערכת החיסון ומערכת העיכול, היות ורמות הסטרס יורדות.

מיינפולנס יכול ללמד אותנו להיות בתשומת לב ובמודעות לרגע הזה. המטרה היא לכבות את הטייס האוטומטי שדולק אצלנו על בסיס קבוע, ולהתחיל להתבונן על עצמנו מבפנים. המטרה היא להתבונן ללא שיפוטיות, לא לברוח לעבר או לעתיד, אלא פשוט להיות בתשומת לב לכאן ועכשיו ללא הביקורתיות הרגילה. למידע נוסף היכנסו לאתר https://mindfulness4u.co.il/.