כל כמה זמן רצוי לעשות הדברה בבית?

הדברה בבית

רוב בני האדם לא מחבבים חרקים באופן כללי וכשאלה חודרים אליהם הביתה, אפילו פחות. בעזרת הדברות דואג האדם להרחיק מסביבתו יצורים לא רצויים, אך כל כמה זמן רצוי לעשות הדברה בבית ומתי הזמן הנכון ביותר לעשות אותה. 

מה מדבירים היום? 

כשחושבים על הדברה חושבים באופן אוטומטי כמעט על ג'וקים, הדברת נמלים, פרעושים, אבל אפשר לעשות הדברות גם נגד מכרסמים כמו עכברים ולהרחיק נחשים בעזרת הדברה ואפילו נגד יונים מטרידות ומלכלכות.

מתי לעשות את ההדברה? 

ישנם מזיקים שרק כאשר נתקלים בהם אפשר ורצוי לעשות הדברה. למעשה אם עשיתם שיפוץ או רכשתם דירה חדשה מומלץ לעשות הדברה לפני הכניסה ולנצל את העובדה שהדירה או הבית ריקים. לרוב באזורי בניה ושיפוצים שבהם מרימים אדמה ופוגעים במבנה האקולוגי הטבעי, עלולים מכרסמים וזוחלים לחפש סביבה חדשה למגורים ובדרך להגיע לדירה שלכם. לעומתם ג'וקים ונמלים ידועים בביקוריהם העונתיים בקיץ והם חוזרים כל שנה, לכן לקראת הקיץ מומלץ לבצע הדברה נגד סוגים שונים של מקקים ונמלים. 

כל כמה זמן רצוי לעשות הדברה בבית?

הג'וקים והנמלים חוזרים כל שנה ולכן רצוי לחדש את ההדברה כל שנה מחדש. לעתים החרקים מסגלים עמידות נגד חומרי הדברה שונים ויש לחדש את ההדברה אם רואים סימנים לנוכחות המזיקים. 

חברות הדברה נותנות אחריות למשך תקופה מסוימת ולכן כדאי לשים לב ולוודא שההדברה אכן יעילה ועובדת. אם יש לכם הכרות עם חברת הדברות מוסמכת ומקצועית תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע מטעמה מתי רצוי לבצע את ההדברה ולברר איתם כל כמה זמן רצוי לעשות הדברה בבית.

הדברות ייחודיות נגד פשפש המיטה, מכרסמים ומזיקים אחרים מבצעים רק אם נתקלים בהם.