יתרונות אימון בלוחות איזון

לוחות איזון אלו לוחות ייעודיים שיש להם מטרה מוגדרת – לאתגר מתאמנים בתרגול שלהם, ולפתוח בפניהם אפשרות לתרגול מגוון ומותאם לנתונים, למטרות וליכולות הנוכחיות שלהם. כל מי שיש לו מעט ידע באימון ובכושר יודע, כי שיווי משקל הינו יכולת נרכשת ובעלת חשיבות עצומה. וכל זאת למה? ראשית בכלל ההיבט השימושי והיומיומי. כאשר יש לנו שיווי משקל מעולה כל החיים שלנו טובים ומאוזנים יותר. ושנית בגלל הסיבה הפשוטה ששיווי משקל הינו תוצאה של שרירי ליבה חזקים שעושים את העבודה. לכן, אם נעבוד על שיווי משקל אנחנו בעצם עובדים על שרירי הליבה, ואנחנו מחזקים את גופנו בצורה אינטנסיבית ויעילה.

לוחות איזון, למה זה כל כך טוב?

  • היתרון הראשון הוא כאמור, העובדה שלוחות אלו (גלשני סופט T&Y) מאתגרים את האיזון ואת שיווי המשקל שלנו. נתון שבעצם מוכיח שאנחנו עובדים על השרירים הללו. מה שמחזק בנו את שרירי הליבה ומוציא אותנו מאומנים וחזקים יותר.
  • לוחות איזון מלמדים אותנו לעבוד על השרירים הללו. נכון, יש לא מעט תרגילים שיכולים לעזור לנו לאמן את השרירים ולייצב את שיווי המשקל, יש הרי מבחר מכשירי כושר ביתיים. אבל לא תמיד יש לנו את הפנאי, את ההדרכה או את החשק לתרגל כך. במקרים רבים יהיה נכון יותר לתרגל בעזרת אביזר ייעודי. הוא ממקד אותנו לתרגול נכון ומדויק, ועוזר לנו לפעול בצורה תועלתית. זה בדיוק מה שלוח אימון מביא עמו. הוא מציב אותנו בפני אתגרים מוגדרים מאוד שעוזרים לנו לדבוק במטרה ולהשיג אותה.
  • לוח איזון הינו פריט שיכול להתאים לשימוש ביתי כמו גם לשימוש במכון הכושר. נקודה זו מעלה מאוד את הערך שלו. שכן אם אנחנו יכולים להצטייד בלוח אימון ולהיעזר בו באימון הביתי, הרי הצלחנו לסגל לעצמנו אימון כאורח חיים.