למה חשוב לשים כתרים לשיניים ללא מתכת?

כתרים לשיניים ללא מתכת?

כתרים לשיניים נועדו למלא תפקיד חשוב בתוך הפה שלנו. כולנו רוצים לחייך מלוא הפה, בלי לחשוש משיניים פגומות לבצבץ החוצה. לכן רבים הם אלו שפונים לבצע טיפול לשיפור המראה האסתטי של הפה. אבל מעבר לכך, קיימים טיפולי שיניים רבים אשר המטרה שלהם היא שימור השיניים ומצב הפה הקיים. במידה ויש חור גדול בשן או שחלק מהשן נפגע, יתכן והטיפול המומלץ יהיה התקנת כתר על השן.

כתרי מתכת – מה הבעיה בהם?

כל כתר מורכב משני חלקים. החלק הניכר לעין הוא חלק החרסינה שהוא מהווה את גוף השן. בנוסף אליו יש את החלק התחתון שהוא מקבע את השן למקומה. בעבר היה מקובל להשתמש במתכת עבור חלק זה. המתכת מלאה את התפקיד היטב, בהיותה חומר חזק שמתחבר היטב ושומר על הכתר במקומו. אבל יש למתכת גם חסרון. והוא בפן האסתטי. המתכת אינה מחזירה אור ולכן היא עשויה להיות בולטת בתוך הפה. כך שהמראה של הפה עלול להיפגם מכתר זה.

הפתרון: כתרי זרקוניה

הפתרון הוא בכתרים מיוחדים אשר מוגדרים כתרים לשיניים ללא מתכת כמו כאן. אלו כתרים יקרים יותר משמעותית, אבל מטופלים רבים משכילים לבחור באופציה זו. וזאת כדי לשפר את התוצאה ולהבטיח לעצמם שלא כל מי שרואה אותם יקלוט כי מדובר בכתר מלאכותית ולא בשן טבעית. הרי כל כך הרבה אנחנו משקיעים בטיפול כדי שהוא יהיה אסתטי וטבעי, אך אם שמים כתר עם מתכת, התוצאה בהחלט נפגמת.

כתרים בשיניים אחוריות

אמנם בשיניים קדמיות יש לכתר משמעות אסתטית ניכרת, שכן הכתר נראה לעיניו של מי שעומד מולנו. אבל בשיניים האחוריות המראה פחות קריטי. לכן גם כיום ממליצים על כתרים עם מתכת בשיניים אחוריות. כך שאמנם הכתרים הללו אמנם בשימוש כיום. אם כי בכל מקרה לגופו יבדקו איזה כתר מתאים יותר ויהיה מומלץ עבור המטופל הספציפי ומצב השיניים שלו.

מקצוענים לבריאות הפה

חובה לוודא כי בוחרים מרפאת שיניים מקצועית כמו כאן לדוגמא עבור ביצוע טיפולי שיניים. וזאת כדי להיות בטוחים כי הטיפולים כולם מתבצעים כיאות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

ספורט

כיצד ניתן להעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים?

אין ויכוח היום בקרב מומחים ואנשי מקצוע, שפעילות גופנית היא דבר חשוב וחיוני לגוף ולנפש. לכן יש גם ניסיון לעלות את המודעות לסוגי ספורט שונים ולפעילות ספורטיבית, בקרב צעירים ומבוגרים. השאלה היא, כיצד אפשר לעשות את זה בצורה נכונה שתמשוך

קרא עוד »
רענון עזרה ראשונה למאמנים

רענון עזרה ראשונה למאמנים

חדרי כושר מלאים במכשירי ספורט גדולים ומורכבים, כך שמצד אחד המתאמנים יכולים ליהנות מאימון איכותי ואפקטיבי עם מיטב הציוד – אך מצד שני הם גם חשופים לפציעות וסכנות ממשיות העלולות להתרחש כתוצאה מהשימוש במכשירים כאלו. האחראים לשלומם ובטיחותם של המתאמנים

קרא עוד »
פרוביוטיקה - מחזירים את האיזון לגוף

פרוביוטיקה – מחזירים את האיזון לגוף

המושג 'פרוביוטיקה' מתייחס אל הדרך להכניס אל הגוף חיידקים ידידותיים שמטרתם לתמוך (בדרך כלל) בכול מערכות הגוף. פעולה כזאת נועדה בעיקר לספק פעילות נכונה של מערכת העיכול. כיום משתמשים בפרוביוטיקה מגוון רחב של אנשים בגילים שונים ובמצבים בריאותיים שונים, משום

קרא עוד »