למה חשוב לשים כתרים לשיניים ללא מתכת?

כתרים לשיניים נועדו למלא תפקיד חשוב בתוך הפה שלנו. כולנו רוצים לחייך מלוא הפה, בלי לחשוש משיניים פגומות לבצבץ החוצה. לכן רבים הם אלו שפונים לבצע טיפול לשיפור המראה האסתטי של הפה. אבל מעבר לכך, קיימים טיפולי שיניים רבים אשר המטרה שלהם היא שימור השיניים ומצב הפה הקיים. במידה ויש חור גדול בשן או שחלק מהשן נפגע, יתכן והטיפול המומלץ יהיה התקנת כתר על השן.

כתרי מתכת – מה הבעיה בהם?

כל כתר מורכב משני חלקים. החלק הניכר לעין הוא חלק החרסינה שהוא מהווה את גוף השן. בנוסף אליו יש את החלק התחתון שהוא מקבע את השן למקומה. בעבר היה מקובל להשתמש במתכת עבור חלק זה. המתכת מלאה את התפקיד היטב, בהיותה חומר חזק שמתחבר היטב ושומר על הכתר במקומו. אבל יש למתכת גם חסרון. והוא בפן האסתטי. המתכת אינה מחזירה אור ולכן היא עשויה להיות בולטת בתוך הפה. כך שהמראה של הפה עלול להיפגם מכתר זה.

הפתרון: כתרי זרקוניה

הפתרון הוא בכתרים מיוחדים אשר מוגדרים כתרים לשיניים ללא מתכת כמו כאן. אלו כתרים יקרים יותר משמעותית, אבל מטופלים רבים משכילים לבחור באופציה זו. וזאת כדי לשפר את התוצאה ולהבטיח לעצמם שלא כל מי שרואה אותם יקלוט כי מדובר בכתר מלאכותית ולא בשן טבעית. הרי כל כך הרבה אנחנו משקיעים בטיפול כדי שהוא יהיה אסתטי וטבעי, אך אם שמים כתר עם מתכת, התוצאה בהחלט נפגמת.

כתרים בשיניים אחוריות

אמנם בשיניים קדמיות יש לכתר משמעות אסתטית ניכרת, שכן הכתר נראה לעיניו של מי שעומד מולנו. אבל בשיניים האחוריות המראה פחות קריטי. לכן גם כיום ממליצים על כתרים עם מתכת בשיניים אחוריות. כך שאמנם הכתרים הללו אמנם בשימוש כיום. אם כי בכל מקרה לגופו יבדקו איזה כתר מתאים יותר ויהיה מומלץ עבור המטופל הספציפי ומצב השיניים שלו.

מקצוענים לבריאות הפה

חובה לוודא כי בוחרים מרפאת שיניים מקצועית כמו כאן לדוגמא עבור ביצוע טיפולי שיניים. וזאת כדי להיות בטוחים כי הטיפולים כולם מתבצעים כיאות.