למה חשוב לשים כתרים לשיניים ללא מתכת?

כתרים לשיניים ללא מתכת?

כתרים לשיניים נועדו למלא תפקיד חשוב בתוך הפה שלנו. כולנו רוצים לחייך מלוא הפה, בלי לחשוש משיניים פגומות לבצבץ החוצה. לכן רבים הם אלו שפונים לבצע טיפול לשיפור המראה האסתטי של הפה. אבל מעבר לכך, קיימים טיפולי שיניים רבים אשר המטרה שלהם היא שימור השיניים ומצב הפה הקיים. במידה ויש חור גדול בשן או שחלק מהשן נפגע, יתכן והטיפול המומלץ יהיה התקנת כתר על השן.

כתרי מתכת – מה הבעיה בהם?

כל כתר מורכב משני חלקים. החלק הניכר לעין הוא חלק החרסינה שהוא מהווה את גוף השן. בנוסף אליו יש את החלק התחתון שהוא מקבע את השן למקומה. בעבר היה מקובל להשתמש במתכת עבור חלק זה. המתכת מלאה את התפקיד היטב, בהיותה חומר חזק שמתחבר היטב ושומר על הכתר במקומו. אבל יש למתכת גם חסרון. והוא בפן האסתטי. המתכת אינה מחזירה אור ולכן היא עשויה להיות בולטת בתוך הפה. כך שהמראה של הפה עלול להיפגם מכתר זה.

הפתרון: כתרי זרקוניה

הפתרון הוא בכתרים מיוחדים אשר מוגדרים כתרים לשיניים ללא מתכת כמו כאן. אלו כתרים יקרים יותר משמעותית, אבל מטופלים רבים משכילים לבחור באופציה זו. וזאת כדי לשפר את התוצאה ולהבטיח לעצמם שלא כל מי שרואה אותם יקלוט כי מדובר בכתר מלאכותית ולא בשן טבעית. הרי כל כך הרבה אנחנו משקיעים בטיפול כדי שהוא יהיה אסתטי וטבעי, אך אם שמים כתר עם מתכת, התוצאה בהחלט נפגמת.

כתרים בשיניים אחוריות

אמנם בשיניים קדמיות יש לכתר משמעות אסתטית ניכרת, שכן הכתר נראה לעיניו של מי שעומד מולנו. אבל בשיניים האחוריות המראה פחות קריטי. לכן גם כיום ממליצים על כתרים עם מתכת בשיניים אחוריות. כך שאמנם הכתרים הללו אמנם בשימוש כיום. אם כי בכל מקרה לגופו יבדקו איזה כתר מתאים יותר ויהיה מומלץ עבור המטופל הספציפי ומצב השיניים שלו.

מקצוענים לבריאות הפה

חובה לוודא כי בוחרים מרפאת שיניים מקצועית כמו כאן לדוגמא עבור ביצוע טיפולי שיניים. וזאת כדי להיות בטוחים כי הטיפולים כולם מתבצעים כיאות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

טבעונות למתחילים

טבעונות למתחילים: השילוב בין אורח חיים בריא, טבעונות וספורט

מי שבוחר באורח חיים טבעוני, מבצע בחירה לא קלה. שכן מוצרים שמכילים מזון מן החי תורמים לא מעט לבניית עצמות. זאת באמצעות חלבון, סידן וברזל שנמצאים בבשר דגים, גבינות וביצים. את בניית השרירים שאנו מנסים להעצים באימון, מספק מזון מן

קרא עוד »
פורמולת הרזייה

פורמולת הרזייה לירידה במשקל

בשוק, קיימים תוספים שונים אשר מכסים באופן כמעט שלם את כל סוגי החומרים אשר מרכיבים את הגוף שלנו. מוויטמינים ועד ברזל ומינרלים אחרים, מתוספי חלבונים ועד הורמונים, כיום ניתן להוסיף לגוף את כל הרכיבים שלו מבחוץ, לעיתים באופן משולב אשר

קרא עוד »
טיפול מגע

במה שונה טיפול מגע מטיפול פסיכולוגי רגיל

האנושות היום הפכה להיות מודעת הרבה יותר מאשר בעבר. אם עד לפני שנים לא רבות  נמנעו אנשים מלגשת לטיפול פסיכולוגי או רגשי בגלל שכל מי שאכן עשה זאת מיד תויג כאדם בעייתי, הרי שהיום אנחנו עדים לכך כי בשיח החופשי

קרא עוד »