4 סיבות לכאבים בעת יחסי מין

כאבים בעת יחסי מין

לא מעט נשים סובלות מכאבים בעת יחסי מין. חשוב לדעת שבעוד שבפעמים הראשונות של קיום יחסי מין עלול לנבוע כאב מניתוק קרום הבתולין של האישה וכן, מהעובדה שהאזור עדיין צר ולא מורגל ליחסי מין, הרי שאם בשלבים שהאישה כבר פעילה מינית, היא עדיין סובלת מכאבים ביחסי מין, רצוי מאוד לבדוק מהי הסיבה שבגינה האישה סובלת מכאבים על מנת שתוכל לקבל טיפול בכאבים בפות ויהיה אפשר לסייע לה לשוב ליהנות במהלך יחסי מין.

סיבות נפוצות לכאבים בעת יחסית מין

ישנן כמה סיבות שיכולות לגרום לכאבים ביחסי מין:

  1. אחת הסיבות השכיחות ביותר היא כמובן חוסר גירוי מיני. במצב זה האיבר הנשי איננו מקבל סיכוך מספק והדבר עלול לגרום לכאבים בעת קיום יחסי המין. ישנם לא מעט גורמים שעלולים לגרום לאישה חוסר שק כגון: לחץ לקיום יחסי מין, מצב רוח או מצבים בריאותיים שונים. אם נרתיק האישה יבש בשל כל סיבה באשר היא, חדירה תגרום לה כאב ולכן, רצוי מאוד להשתמש במקרים הללו בחומרי סיכה ייעודיים.
  2. דבר נוסף שיכול לגרום לכאבים בעת קיום ביחסי מין הם זיהום או דלקת מקומיים, כאשר המקרה השכיח ביותר הוא פטרייה. זיהומים יכולים לעבור גם במגע מיני ולגרום לכאבים באגן במהלך היחסים. כאשר עולה חשד כלשהו שהאישה סובלת מזיהום או דלקת כלשהי, עליה לפנות באופן מיידי לרופא הנשים (פרופסור יעקב בורנשטיין) לצורך טיפול בבעיה.
  3. וגיניזמוס- מדובר על מצב שבו השרירים המקיפים את הנרתיק מכווצים באופן לא רצוני בעת ניסיון חדירה. הסיבה לתופעה זו יכולה להשתנות וסביר להניח שמעורב גם מרכיב רגשי בכל העניין. לא פעם אישה שחוותה טראומה מינית יכולה לכווץ את הנרתיק כאמצעי הגנה באופן לא מודע בזמן של מגע מיני ועל כן, חשוב לבחון את הדברים לטפל בהם.
  4. אנדומטריוזיס- מדובר על מחלה כרונית שמאופיינת בהמצאות מוקדי רקמת רירית הרחם באתרים מחוץ לרחם כגון: על השחלות, דפנות שלפוחית השתן ועוד.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

כמה עולה השתלת שיער

כמה עולה השתלת שיער

השתלת שיער מהווה את הפתרון האידיאלי עבור כל מי שסובל מהתקרחות. אומנם ניתן היום למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של שמפו, משחות, תרופות ותכשירים שונים, אך הפתרון היעיל ביותר הינו השתלת זקיקים. כמובן שניתן היום למצוא בשוק מספר שיטות

קרא עוד »
טיפול בפטריות בציפורניים

טיפול בפטריות בציפורניים

טיפולים בזיהומים פטרייתיים בציפורניים, יכולים להיות קשים. שוחחו עם פודיאטור מומחה או הרופא שלכם אם אסטרטגיות טיפול עצמי ומוצרים ללא מרשם לא עזרו לריפוי. הטיפול תלוי בחומרת מצבכם ובסוג הפטרייה הגורמת לו. טיפול בפטריות בציפורניים פטרת ציפורניים משפיעה על מיליוני

קרא עוד »
תיקון הליכונים ברחובות

האם אפשר לבצע החלפת רצועה להליכון לבד?

לא משנה אם אתם רצים או הולכים, אתם זקוקים לו, למכשיר, חי נושם ורץ. כשצריך לקרוא לטכנאי של VTT שיתקן את המכשיר, שגרת האימונים שלכם נפגעת ואפילו אם זה רק לכמה ימים זה לא נעים ולא כדאי.  כפי שתוכלו לראות

קרא עוד »