4 סיבות לכאבים בעת יחסי מין

לא מעט נשים סובלות מכאבים בעת יחסי מין. חשוב לדעת שבעוד שבפעמים הראשונות של קיום יחסי מין עלול לנבוע כאב מניתוק קרום הבתולין של האישה וכן, מהעובדה שהאזור עדיין צר ולא מורגל ליחסי מין, הרי שאם בשלבים שהאישה כבר פעילה מינית, היא עדיין סובלת מכאבים ביחסי מין, רצוי מאוד לבדוק מהי הסיבה שבגינה האישה סובלת מכאבים על מנת שתוכל לקבל טיפול בכאבים בפות ויהיה אפשר לסייע לה לשוב ליהנות במהלך יחסי מין.

סיבות נפוצות לכאבים בעת יחסית מין

ישנן כמה סיבות שיכולות לגרום לכאבים ביחסי מין:

  1. אחת הסיבות השכיחות ביותר היא כמובן חוסר גירוי מיני. במצב זה האיבר הנשי איננו מקבל סיכוך מספק והדבר עלול לגרום לכאבים בעת קיום יחסי המין. ישנם לא מעט גורמים שעלולים לגרום לאישה חוסר שק כגון: לחץ לקיום יחסי מין, מצב רוח או מצבים בריאותיים שונים. אם נרתיק האישה יבש בשל כל סיבה באשר היא, חדירה תגרום לה כאב ולכן, רצוי מאוד להשתמש במקרים הללו בחומרי סיכה ייעודיים.
  2. דבר נוסף שיכול לגרום לכאבים בעת קיום ביחסי מין הם זיהום או דלקת מקומיים, כאשר המקרה השכיח ביותר הוא פטרייה. זיהומים יכולים לעבור גם במגע מיני ולגרום לכאבים באגן במהלך היחסים. כאשר עולה חשד כלשהו שהאישה סובלת מזיהום או דלקת כלשהי, עליה לפנות באופן מיידי לרופא הנשים (פרופסור יעקב בורנשטיין) לצורך טיפול בבעיה.
  3. וגיניזמוס- מדובר על מצב שבו השרירים המקיפים את הנרתיק מכווצים באופן לא רצוני בעת ניסיון חדירה. הסיבה לתופעה זו יכולה להשתנות וסביר להניח שמעורב גם מרכיב רגשי בכל העניין. לא פעם אישה שחוותה טראומה מינית יכולה לכווץ את הנרתיק כאמצעי הגנה באופן לא מודע בזמן של מגע מיני ועל כן, חשוב לבחון את הדברים לטפל בהם.
  4. אנדומטריוזיס- מדובר על מחלה כרונית שמאופיינת בהמצאות מוקדי רקמת רירית הרחם באתרים מחוץ לרחם כגון: על השחלות, דפנות שלפוחית השתן ועוד.