האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

לא מעט ילדים ואף אנשים בוגרים סובלים מהפרעת קשב וריכוז. בגין הפרעה זו, הם מתקשים להתרכז במשימות שיש להם, נוטים להתפזר ולא פעם, חווים תסכול, מצוקה ואף התפרצויות זעם. כיום, ישנם אבחונים שבכוחם לאבחן הפרעות קשב וריכוז כבר מגיל 5. מדובר על אבחון המתבצע על ידי נוירולוג ובמידה והילד אכן נמצא באבחון זה כסובל מבעיות קשב וריכוז, כדאי ממש שהוא יקבל טיפול כלשהו על מנת להתמודד על ההפרעות הללו.

מדוע חשוב לטפל בהפרעות קשב וריכוז?

כאשר מדובר כאמור בהפרעות קשב וריכוז, מדובר בהפרעות שניתן לאבחן כיום כבר בגיל צעיר. ככל שמאבחנים את ההפרעות הללו בגיל צעיר יותר, כך ניתן להעניק לילד טיפול מתאים על מנת להקל עליו במסגרת החינוכית שבה הוא מצוי.

ילד אשר סובל מהפרעות קשב וריכוז, יתקשה להתרכז בשיעורים, ימצא את עצמו חסר מנוחה ולא פנוי ללמידה וכן, לא פעם לא יצליח להתחבר מספיק לחברים בשל העובדה שסף התסכול שלו נמוך והוא סובל  מהתקפי זעם אשר יכולים לפגוע בחבריו ועוד. אין ספק שהפרעות קשב וריכוז הן הפרעות שחשוב מאוד לטפל בהן, באמצעות טיפול רגשי או גישה אחרת, על מנת שהילד יצליח לחיות את חיי היומיום שלו בצורה הטובה והנעימה ביותר שיכולה להיות וכן, יצליח לשבת בכיתה בצורה רגועה יותר וללמוד טוב יותר.

כיצד מטפלים בהפרעות קשב וריכוז?

הטיפול הקונבנציונאלי להפרעות קשב וריכוז הוא כמובן הריטלין או כל אחד מסוגי התחליפים שלו. מדובר על כדור בעל השפעה כימית, אשר מאפשר לאדם הנוטל אותו במינון המתאים לו לסבול פחות מההפרעות אשר הוא סובל ללא הכדור. בד בבד, מדובר בכדור אשר מגיעות עימו יחד לא מעט תופעות לוואי לא נעימות כגון: השמנה, אובדן תאבון, אפטיות ועוד.

כתחליף לטיפול זה, ניתן למצוא כיום לא מעט טיפולים אלטרנטיביים אשר מטרתם היא לסייע לילד להתגבר על בעיות קשב וריכוז וזאת מבלי שהוא יסבול מתופעות לוואי כאלה ואחרות. כמובן שחשוב מאוד לבחור את סוג הטיפול הנכון והמתאים ביותר לילד וכן, את המטפל הטוב ביותר עבורו.

בהקשר זה, תוכלו לקרוא גם על טיפול רגשי למבוגרים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

אביזרי כושר ששווה להכיר

אביזרי כושר ששווה להכיר

אם ברצוננו לעשות כושר, עומדות לרשותנו כמה אפשרויות. אנחנו יכולים לרכוש מנוי בחדר כושר ולהגיע אליו כמה פעמים שאנחנו רוצים בשבוע, אנחנו יכולים להשתמש במתקני כושר שמותקן בגינות ציבוריות ובמקומות אחרים, וכן אנחנו יכולים לרכוש אביזרי כושר שישמשו אותנו בבית

קרא עוד »
ניתוח בגיל מבוגר

דברים שכדאי לחשוב עליהם אחרי ניתוח בגיל מבוגר

ניתוח בכל גיל עלול להוות אירוע טראומטי לגוף המטופל. הגוף זקוק למנוחה, על מנת להחלים מהניתוח, דבר שגורם לרוב המטופלים לחוות חולשה כללית וקושי בביצוע של פעולות בסיסיות. אך כאשר מדובר על אנשים מבוגרים יותר, הדבר הרבה יותר משמעותי. קשישים

קרא עוד »
למה ילדים מרטיבים בלילה?

למה ילדים מרטיבים בלילה? ד"ר קובי שגיא משתף

ילדים רבים מרטיבים בלילה, למרות שהם כבר מזמן נגמלו מחיתולים. ניתן כמובן למצוא סיבות רבות ומגוונות להרטבת לילה, החל משינה עמוקה מדי שאינה מאפשרת לילד להתעורר על מנת לרוקן את השלפוחית שלו בשירותים, ועד להתפתחות איטית יותר או סתם תקופה

קרא עוד »