האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

לא מעט ילדים ואף אנשים בוגרים סובלים מהפרעת קשב וריכוז. בגין הפרעה זו, הם מתקשים להתרכז במשימות שיש להם, נוטים להתפזר ולא פעם, חווים תסכול, מצוקה ואף התפרצויות זעם. כיום, ישנם אבחונים שבכוחם לאבחן הפרעות קשב וריכוז כבר מגיל 5. מדובר על אבחון המתבצע על ידי נוירולוג ובמידה והילד אכן נמצא באבחון זה כסובל מבעיות קשב וריכוז, כדאי ממש שהוא יקבל טיפול כלשהו על מנת להתמודד על ההפרעות הללו.

מדוע חשוב לטפל בהפרעות קשב וריכוז?

כאשר מדובר כאמור בהפרעות קשב וריכוז, מדובר בהפרעות שניתן לאבחן כיום כבר בגיל צעיר. ככל שמאבחנים את ההפרעות הללו בגיל צעיר יותר, כך ניתן להעניק לילד טיפול מתאים על מנת להקל עליו במסגרת החינוכית שבה הוא מצוי.

ילד אשר סובל מהפרעות קשב וריכוז, יתקשה להתרכז בשיעורים, ימצא את עצמו חסר מנוחה ולא פנוי ללמידה וכן, לא פעם לא יצליח להתחבר מספיק לחברים בשל העובדה שסף התסכול שלו נמוך והוא סובל  מהתקפי זעם אשר יכולים לפגוע בחבריו ועוד. אין ספק שהפרעות קשב וריכוז הן הפרעות שחשוב מאוד לטפל בהן, באמצעות טיפול רגשי או גישה אחרת, על מנת שהילד יצליח לחיות את חיי היומיום שלו בצורה הטובה והנעימה ביותר שיכולה להיות וכן, יצליח לשבת בכיתה בצורה רגועה יותר וללמוד טוב יותר.

כיצד מטפלים בהפרעות קשב וריכוז?

הטיפול הקונבנציונאלי להפרעות קשב וריכוז הוא כמובן הריטלין או כל אחד מסוגי התחליפים שלו. מדובר על כדור בעל השפעה כימית, אשר מאפשר לאדם הנוטל אותו במינון המתאים לו לסבול פחות מההפרעות אשר הוא סובל ללא הכדור. בד בבד, מדובר בכדור אשר מגיעות עימו יחד לא מעט תופעות לוואי לא נעימות כגון: השמנה, אובדן תאבון, אפטיות ועוד.

כתחליף לטיפול זה, ניתן למצוא כיום לא מעט טיפולים אלטרנטיביים אשר מטרתם היא לסייע לילד להתגבר על בעיות קשב וריכוז וזאת מבלי שהוא יסבול מתופעות לוואי כאלה ואחרות. כמובן שחשוב מאוד לבחור את סוג הטיפול הנכון והמתאים ביותר לילד וכן, את המטפל הטוב ביותר עבורו.

בהקשר זה, תוכלו לקרוא גם על טיפול רגשי למבוגרים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

טבעונות למתחילים

טבעונות למתחילים: השילוב בין אורח חיים בריא, טבעונות וספורט

מי שבוחר באורח חיים טבעוני, מבצע בחירה לא קלה. שכן מוצרים שמכילים מזון מן החי תורמים לא מעט לבניית עצמות. זאת באמצעות חלבון, סידן וברזל שנמצאים בבשר דגים, גבינות וביצים. את בניית השרירים שאנו מנסים להעצים באימון, מספק מזון מן

קרא עוד »
פורמולת הרזייה

פורמולת הרזייה לירידה במשקל

בשוק, קיימים תוספים שונים אשר מכסים באופן כמעט שלם את כל סוגי החומרים אשר מרכיבים את הגוף שלנו. מוויטמינים ועד ברזל ומינרלים אחרים, מתוספי חלבונים ועד הורמונים, כיום ניתן להוסיף לגוף את כל הרכיבים שלו מבחוץ, לעיתים באופן משולב אשר

קרא עוד »
טיפול מגע

במה שונה טיפול מגע מטיפול פסיכולוגי רגיל

האנושות היום הפכה להיות מודעת הרבה יותר מאשר בעבר. אם עד לפני שנים לא רבות  נמנעו אנשים מלגשת לטיפול פסיכולוגי או רגשי בגלל שכל מי שאכן עשה זאת מיד תויג כאדם בעייתי, הרי שהיום אנחנו עדים לכך כי בשיח החופשי

קרא עוד »