האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

האם הפרעת קשב וריכוז זה באמת בעייתי?

לא מעט ילדים ואף אנשים בוגרים סובלים מהפרעת קשב וריכוז. בגין הפרעה זו, הם מתקשים להתרכז במשימות שיש להם, נוטים להתפזר ולא פעם, חווים תסכול, מצוקה ואף התפרצויות זעם. כיום, ישנם אבחונים שבכוחם לאבחן הפרעות קשב וריכוז כבר מגיל 5. מדובר על אבחון המתבצע על ידי נוירולוג ובמידה והילד אכן נמצא באבחון זה כסובל מבעיות קשב וריכוז, כדאי ממש שהוא יקבל טיפול כלשהו על מנת להתמודד על ההפרעות הללו.

מדוע חשוב לטפל בהפרעות קשב וריכוז?

כאשר מדובר כאמור בהפרעות קשב וריכוז, מדובר בהפרעות שניתן לאבחן כיום כבר בגיל צעיר. ככל שמאבחנים את ההפרעות הללו בגיל צעיר יותר, כך ניתן להעניק לילד טיפול מתאים על מנת להקל עליו במסגרת החינוכית שבה הוא מצוי.

ילד אשר סובל מהפרעות קשב וריכוז, יתקשה להתרכז בשיעורים, ימצא את עצמו חסר מנוחה ולא פנוי ללמידה וכן, לא פעם לא יצליח להתחבר מספיק לחברים בשל העובדה שסף התסכול שלו נמוך והוא סובל  מהתקפי זעם אשר יכולים לפגוע בחבריו ועוד. אין ספק שהפרעות קשב וריכוז הן הפרעות שחשוב מאוד לטפל בהן, באמצעות טיפול רגשי או גישה אחרת, על מנת שהילד יצליח לחיות את חיי היומיום שלו בצורה הטובה והנעימה ביותר שיכולה להיות וכן, יצליח לשבת בכיתה בצורה רגועה יותר וללמוד טוב יותר.

כיצד מטפלים בהפרעות קשב וריכוז?

הטיפול הקונבנציונאלי להפרעות קשב וריכוז הוא כמובן הריטלין או כל אחד מסוגי התחליפים שלו. מדובר על כדור בעל השפעה כימית, אשר מאפשר לאדם הנוטל אותו במינון המתאים לו לסבול פחות מההפרעות אשר הוא סובל ללא הכדור. בד בבד, מדובר בכדור אשר מגיעות עימו יחד לא מעט תופעות לוואי לא נעימות כגון: השמנה, אובדן תאבון, אפטיות ועוד.

כתחליף לטיפול זה, ניתן למצוא כיום לא מעט טיפולים אלטרנטיביים אשר מטרתם היא לסייע לילד להתגבר על בעיות קשב וריכוז וזאת מבלי שהוא יסבול מתופעות לוואי כאלה ואחרות. כמובן שחשוב מאוד לבחור את סוג הטיפול הנכון והמתאים ביותר לילד וכן, את המטפל הטוב ביותר עבורו.

בהקשר זה, תוכלו לקרוא גם על טיפול רגשי למבוגרים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי ויסמן

נטלי ויסמן

לאחר שנים שעסקה בתחום הפיננסי, החליטה נטלי
שזה הזמן לעסוק במה שהיא באמת אוהבת, מאמנת ספורט אישית.

לא כדאי לכם לפספס ...

כדורי הרזייה

כדורי הרזייה – איך לעשות את זה נכון

בעידן בו כולם רוצים להיות רזים ויפים הם עושים את כל הטעויות האפשרויות ולעיתים דוחים את הדיאטה שלהם לאחר החגים ולרוב לימי ראשון שכולנו מכירים. אז למה אנשים דוחים את הדיאטה שלהם ואיך אפשר לסייע להם לעמוד בתהליך ולרזות בדיוק

קרא עוד »
מושב עיסוי שיאצו

מושב עיסוי שיאצו – איך בוחרים נכון?

אם מעולם לא עשיתם עיסוי מקצועי, לנסות להבין איזה סוג טיפול יתאים לכם יכול להרגיש די מפחיד. ישנן טכניקות מסוימות להפגת כאבים, בעוד שאחרות – נהדרות להרפיה. חלקם עושים פלאים כדי להיפטר ממתח, בעוד שאחרים שואפים למתוח שרירים דחוסים.  מושב

קרא עוד »
טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי

טיפול פרטי לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי הוא מצב שבו הגוף אינו מזרים את הדם אל עורקי המוח. המוח שלנו בנוי מחלקים שונים שאחראיים על דיבור, הליכה ויציבה, שיווי משקל, הפעלת איברים וכולי, לכן במידה וחלה הפסקה פתאומית של זרימת הדם למוח – ייתכן שבץ

קרא עוד »