ישר מאמא טבע: סגולות הטבע בשירות האדם

נכון, במקרים רבים המין האנושי פוגע בטבע ובמשאבים הרבים הקיימים מסביבו וזה בהחלט דבר מה פסול. עם זאת, ישנם הרבה מקרים בהם דווקא האדם מנצל את משאבי הטבע וסגולותיו בצורה חכמה ושאינה פוגעת בו ואלו בהחלט דברים שכדאי ללמוד מהם. כך או כך, אין מחלוקת על כך שאוצרות הטבע משמשים את בני האדם עוד משחר האנושות וככל שהזמן עובר, כך מתווספים יותר ויותר תחומים בהם זה נעשה. בואו נדבר על כמה מהבולטים והחשובים שבהם.

תוספי תזונה וצמחי מרפא

דוגמא מצוינת לאיך האדם מנצל את הטבע לטובתו עוד משחר האנושות. בעבר קראו להם תרופות סבתא והיום צמחי המרפא הם כבר חלק ממשנה סדורה של רפואה אלטרנטיבית והם אפילו חלק מהרפואה הקונבנציונלית. ניתן לרכוש דרך הומאוטריט מוצרים טבעיים וזו דוגמה לחברה אחת המשווקת בתפוצה רחבה מיצוי של צמחי מרפא שיכולים להקל על תסמינים של מחלות רבות. ישנם רבים המעדיפים לפנות קודם כל לצמחי המרפא בטרם יצרכו כימיקליים ותרופות עם תופעות לוואי, אך כדאי לעשות זאת בתיאום ובליווי של רופא בלבד.

גז טבעי

עם הגז הטבעי שמאגרים גדולים מתגלים בנקודות רבות בעולם בשנים האחרונות ניתן לעשות הרבה מאד דברים. החל מבישול, דרך חימום והסקה, מקור אנרגיה לכלי רכב ומה לא בעצם. הגז הטבעי הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בשנים האחרונות ולא פלא שהוא תופס יותר ויותר כותרת בעיתונים ובאתרי האינטרנט.

אנרגיה סולארית

בדומה לגז הטבעי, גם כאן מדובר בניצול של משאב טבע שעוזר בצמצום הזיהום ופליטת עשן וגזים רעילים. בעזרת השמש ניתן להפיק חשמל בצורה רבה ויעילה מבלי לשרוף פחם ולזהם ואם בעבר זה דבר מה שנעשה רק במפעלים ובחברות גדולות, הרי שהיום ניתן כבר להתקין מערכות סולאריות יעילות כמעט בכל משק ביתי ולהביא לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל.

אלו הם על רגל אחת, כמה תחומים משמעותיים בהם האדם מנצל את הטבע כראוי לצרכיו. נותר רק לקוות כי האנושות תשכיל לנצל את משאבי הטבע מבלי לכלות אותם ומבלי לפגוע בפלנטה שלנו, הבית היחיד שיש לנו למעשה.