מורים ליוגה – את מי כדאי לבחור

היום אפשר ללמוד הכול מהבית באמצעות סרטוני יוטיוב, קורסים הנמכרים ומוצגים בצורה ברורה ומוחשית ממש בסרטונים המועלים. אך כדאי לדעת כי כאשר מדובר בתחום של לימודי יוגה, לימודים המחייבים תרגול מעשי אשר לא פעם נדרשת גם המעורבות של המורה על מנת שידריך בפועל, יתקן, ילטש את ביצוע התרגילים ובעיקר יהיה נוכח במקום בעת ביצוע התרגילים, חשוב לבחור במורה ובקורס אמיתי ולא להתפשר על הווירטואלי.

אנחנו כאן על מנת לסייע לכם בבחירה נכונה וחכמה של מורים פרטיים ליוגה.

מה חשוב שתבדקו כי קיים בקורס יוגה?

ישנם כמה וכמה פרמטרים חשובים אשר אליהם אתם צריכים לשים לב כאשר אתם באים לבחור את המורה שלכם ליוגה.

  • מורה שילווה אתכם לאורך כל הדרך – ישנה משמעות לבחירה נכונה וטובה של המורה. כמו בבחירת מורה לגיטרה מקצועי, כך ביוגה חשוב מאוד כי תיווצר כימיה טובה ביניכם לבין המורה ואתם תחושו בנוח לאורך כל הדרך. חשוב שהמורה יהיה קבוע לאורך כל הדרך על מנת שהוא יכיר אתכם וידע ללוות אתכם בצורה הכי נכונה והכי מקצועית. מורה מומחה קבוע לאורך כל הדרך יבטיח איכות טובה יותר של תרגילי היוגה שלכם והא זה גם שיוכל ללוות אתכם עד ללימודי מקצוע ואף קבלת תעודה.
  • כמות המשתתפים בקורס – כמו בכל קורס, ישנם קורסים של אחד על אחד וישנם קורסים עם עשר משתתפים או אפילו יותר. ברור כי ככל שיהיו פחות משתתפים בקורס השיעור יהיה יותר מתאים לכלל המשתתפים. כי ככל שיש יותר משתתפים הרי שיש לחלק את הזמן ואת תשומת הלב לכולם כאשר לא פעם נוצרים עיכובים רק בגלל הצורך להדריך את המתקשים ולסייע להם. אם יש לכם אפשרות כספית, תמיד העדיפו קורסים עם כמה שפחות משתתפים.
  • ידע מעשי ותיאורטי – הקורס יכול להיות רק מעשי בלי שתקבלו הסברים מעשיים על מה שבעצם קורה לכם במהלך התרגילים. ברור כי עדיף לדעת ולהיות מודעים לעוצמתם ולאפקטיביות של התרגילים. רק כך יודעים לבצע אותם בצורה הנכונה. הדבר בולט מאוד גם בתוצאות על פני השטח.

טיפים נוספים לבחירת מורים איכותיים ניתן למצוא בקישור הזה.