מה צריך לדעת על טיפול רגשי CBT?

בעידן הנוכחי יש אינספור שיטות ודרכים שמתפתחים עדיין. אלו מציעים פתרונות למצבים שונים וחותרים להוביל כל אחד מאתנו אל האושר ואל ההצלחה שלו. אחת השיטות הפופולאריות ששמן נישא ברבים הינו טיפול רגשי CBT עם מעיין ביטון. וכדאי להבין מהי השיטה וכיצד מתנהל הטיפול. וזאת כדי להסיק לאילו מקרים עשוי הטיפול להביא תועלת ומתי כדאי להתחיל טיפול כזה.

טיפול רגשי – קוגניטיבי התנהגותי

כל אדם מורכב ממערכות שונות שעובדות בסנכרון זו עם זו. המערכת הקוגניטיבית הינה המערכת השכלית בשפת העם, מערכת שמקבלת החלטות וקובעת עובדות. אך אצל כל אחד יש מקרים בהם השכל מחליט החלטה כלשהי, אך מסיבות שונות האדם אינו פועל בהתאם. התקבלה החלטה אך יש מעכבים רגשיים והתנהגותיים שתוקעים מקלות בגלגלים ומעכבים את יישום ההחלטות. אלו יכולים להיות זיכרונות מהעבר, חוויות לא נעימות, מחשבו סובייקטיביות על אודות עובדות וכן הלאה. כמובן שאלו כוחות מפריעים שמונעים הצלחה ולא מאפשרים לאדם לפעול על פי ההבנה האישית שלו. מה עושים במצב זה?

טיפול מתאים לשחרור מהתקיעות הזו

כדי לשחרר את התקיעות הזו ולאפשר לכל אדם באשר הוא לשאת כנפיים ולהמריא לכיוון של הצלחה, צריך לעבור טיפול ממוקד מטרה אשר מכוון לנקות את העובדות ואת ההבנות מכל מה שנצמד אליהם במהלך השנים. וכך לאפשר לאדם לפעול על פי השכל וההבנה שלו. זו שיטה מוצלחת ומומלצת שפותחת שערים של הצלחה לאנשים במצבים שונים. הטיפול מתאים לילדים, בני נוער וגם למבוגרים. והוא יכול לשחרר חרדות, לפרוץ תקיעות ולפתור בעיות נוספות. מסתבר כי מטפלים מוצלחים בשיטת CBT אכן מביאים תועלת עצומה למטופלים שלהם, וסוללים יחד אתם מסלול של הצלחה והשגת מטרות באופן בהיר ויעיל.

קראו על טיפול רגשי מרחוק באתר של מעיין ביטון